Brent торгується вище 70 доларів за барель

Поділитися
Brent торгується вище 70 доларів за барель "Чорне золото" дешевшає © РИА Новости
Нафта дорожчає на даних API про зростання запасів у США.

Світові ціни на нафту у середу, 11 квітня, знижуються на даних про запаси сировини у США, які не виправдали очікування аналітиків, свідчать дані торгів.

Станом на 7:31 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,38% - до 70,77 доларів за барель, ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,23% - до 65,36 доларів за барель.

Інвестори з песимізмом сприйняли дані Американського інституту нафти (API) про зростання запасів нафти в країні за тиждень, що завершився 6 квітня. Вони збільшилися на 1,8 млн барелів - до 429,1 млн барелів, хоча аналітики прогнозували зниження показника на 189 тисяч барелів.

"Дані від API вчинили короткочасний тиск на ринок нафти", - цитує агентство "Рейтер" аналітика OANDA Стівена Іннеса.

Ринок також продовжує оцінювати дані Управління з енергетичної інформації Міністерства енергетики США (EIA), яке підтвердило березневу прогнозну оцінку нафтовидобутку в країні в поточному році на рекордному рівні в 10,7 млн барелів на добу. У 2019 році EIA прогнозує видобуток на рівні 11,4 млн барелів на добу, що вище прогнозу попереднього місяця у 11,3 млн барелів. Минулого року середній рівень видобутку становив 9,3 млн барелів на день.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі