Брак сірчаної кислоти стане причиною зниження виробництва на меткомбінатах України - директор заводу

Поділитися
Брак сірчаної кислоти стане причиною зниження виробництва на меткомбінатах України - директор заводу
В Україні можуть ввести квоти на імпортну сірчану кислоту.

Обмеження ввезення сірчаної кислоти стане причиною зниження обсягів випуску продукції металургійних підприємств. Міжвідомча комісія може ввести квоти на імпорт сірчаної кислоти в Україну, що негативно позначиться на внутрішніх виробниках. Про це заявив директор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов, пише "Обозреватель".

За його словами, зниження виробництва коксу, де використовується сірчана кислота, автоматично відіб'ється на промисловості.

"Сподіваюся, що держава усвідомлює: металургійна галузь - одна з опор української економіки. А ми поставляємо наш кокс на меткомбінати. Не буде у нас сірки - буде знижуватися виробництво, не зможемо постачати кокс в потрібних обсягах, а значить буде знижуватися виробництво і на металургійних комбінатах", - заявив Муса Магомедов.

Наголошується, що Міжвідомча комісія може ввести квоти на імпорт сірчаної кислоти в Україну на підставі результатів розслідування, яке ініціювали два українських підприємства - "Східний ГЗК" і "Сумихімпром".

"Введення мит може стати сильним ударом не тільки по металургах, але і по всім українцям. Так, приблизно четверта частина споживчого кошику – товари, які завозяться в Україну. Якщо подорожчання сірки призведе до падіння експорту, курс гривні знизиться, а зростання цін на споживчі товари та продукти харчування прискориться", - говорить Магомедов.

Вказується, що брак української кислоти - факи для промисловців, сировина поступає на підприємства з перебоями. Крім банальної нестачі обсягу існує нестача цистерн для перевезення.

Нагадаємо, що проблеми з постачаннями сірки в Україні розпочалися в 2014 році. Фактично, анексія Криму і військові дії на Донбасі залишили підконтрольну частина країни без продукції "Кримського титану" і "Костянтинівського хімзаводу", які забезпечували понад 50% поставок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі