Бойко наполягає на участі іноземних компаній у розробці нафтогазових родовищ

Поділитися
© newslife.ru
Залучення міжнародних нафтогазових компаній і новітніх технологій є необхідною і пріоритетною умовою розробки великих родовищ вуглеводнів як у всьому світі, так і в Україні. Про це сказано у заяві, розповсюдженій сьогодні прес-службою Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Відомство запевняє, що освоєння Чорноморського шельфу і великих нафтогазових родовищ сухопутної частини України є однією зі стратегічних задач економічного розвитку країни, але і несе в собі значні ризики. Серед ризиків міністерство відзначає такі як: невизначеність ринкової ціни нафти і газу, коригування в оцінці запасів і собівартості видобутку, вірогідні економічні ризики, можливі витрати на програми безпеки навколишнього середовища та ін.

Для мінімізації зазначених ризиків під час розробки великих родовищ у всьому світі залучаються транснаціональні нафтогазові компанії, які мають необхідні технології і можливості залучення великих фінансових позик. В Україні мова йде про необхідність залучення компаній, які мають технології розробки глибоководних родовищ (Чорноморський шельф) і видобування нетрадиційних видів газу (сланцевий і шахтний метан), підкреслюють у Міненерговугілля.

«Крім цього, консолідація ресурсів для виконання великомасштабних проектів може бути забезпечена шляхом об’єднання компаній в консорціуми... Без створення консорціумів широке освоєння українських родовищ практично неможливе», - сказано у заяві.

Нагадаємо, опозиція неодноразово наполягала на одноосібній участі України в розробці великих нафтогазових родовищ. Міненерговугілля називає такі заяви «по своїй природі утопічними і такими, що суперечать прийнятій світовій практиці».

Зокрема, лідер опозиції, екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко виступає категорично проти участі компанії Vanco Prykerchenska у розробці Прикерченської нафтогазоносної ділянки шельфу Чорного моря. Чинна влада має намір підписати мирову угоду з цією компанією вже у поточному місяці.

Відзначимо також, що російське ВАТ «Газпром» та НАК «Нафтогаз України» нещодавно представили громадськості проект створення спільного підприємства з переробки метану вугільних пластів на території України. Планується, що компанія займатиметься розвідкою, оцінкою запасів, бурінням та експлуатацією свердловин, облаштуванням родовищ, транспортуванням видобутого газу, науково-дослідними, дослідно-конструкторськими і проектно-пошуковими роботами з видобутку газу з вугільних пластів, а також його реалізацією.

Крім того, Кабінет міністрів погодив укладення договору про спільну діяльність між «Чорноморнафтогазом» і російським ВАТ «Лукойл» з розвідки та видобутку нафти і газу на шельфі Чорного моря. Об'єктом спільної діяльності є розробка Одеського, Безіменного і Суботинського родовищ. Частка державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у спільній діяльності становитиме не менше 50%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі