Борги підприємств ПКЕ перевищили 3,5 млрд. грн. - Економіка - dt.ua

Борги підприємств ПКЕ перевищили 3,5 млрд. грн.

19 лютого, 2010, 16:07 Роздрукувати Випуск №6, 19 лютого-26 лютого

Підприємства комунальної теплоенергетики (ТКЕ) заборгували за спожитий з початку нового опалювального сезону (з 1 жовтня 2009 року) природний газ 3,5 млрд...

Підприємства комунальної теплоенергетики (ТКЕ) заборгували за спожитий з початку нового опалювального сезону (з 1 жовтня 2009 року) природний газ 3,5 млрд. грн. (рівень розрахунків — 46%), повідомляють у ДК «Газ України».

«Газ України» зазначає, що серед підприємств ТКЕ, які незадовільно розраховуються за природний газ, спожитий у новому опалювальному сезоні, найбільша заборгованість у підприємств Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Луганської, Одеської, Запорізької, Київської, Львівської, Чернігівської областей та АР Крим.

Борг трьох областей — найбільших боржників (Дніпропетровської, Донецької, Харківської) становить майже 1,5 млрд. грн.

Найнижчий рівень розрахунків — менш як 40% — у підприємств ТКЕ Луганської, Закарпатської, Дніпропетровської, Одеської та Житомирської областей.

Компанія зазначає, що викликають стурбованість також темпи погашення підприємствами ТКЕ заборгованості за природний газ, спожитий у минулому опалювальному сезоні (2008—2009 роки, з 1 жовтня 2008-го). Борг підприємств ТКЕ за природний газ станом на 12 лютого цього року становить 1,98 млрд. грн., а рівень розрахунків — 78%. Найбільшими боржниками за газ, спожитий в опалювальному сезоні 2008—2009 років, є також підприємства ТКЕ Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Запорізької, Луганської, Одеської областей.

Окрім того, зростає заборгованість АЕК «Київенерго» за спожитий у 2009—2010 роках природний газ. До середини лютого борг «Київенерго» перед ДК «Газ України» перевищив 1,66 млрд. грн. (рівень оплати вже цього року — 34%).

Для довідки: відповідно до положень ст. 13 Закону України «Про теплопостачання» відповідальність за теплопостачання покладена на органи місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 року імпортований природний газ реалізується в Україні лише за умови стовідсоткової оплати споживачами використаного природного газу.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво