Бізнес не вірить в ріст економіки України, але сподівається втриматися на плаву - Економіка - dt.ua

Бізнес не вірить в ріст економіки України, але сподівається втриматися на плаву

26 грудня, 2011, 08:30 Роздрукувати

Очікування підприємств відносно перспектив власного розвитку в наступні 12 місяців дещо покращилися, проте щодо прогнозів розвитку економіки України в наступні 12 місяців респонденти налаштовані песимістичніше, ніж у попередньому періоді.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Очікування підприємств відносно перспектив власного розвитку в наступні 12 місяців дещо покращилися, проте щодо прогнозів розвитку економіки України в наступні 12 місяців респонденти налаштовані песимістичніше, ніж у попередньому періоді.

Такі результати опитувань підприємств щодо їх ділових очікувань у ІV кварталі 2011 року, опублікованих Національним банком України (НБУ).

Так, за даними НБУ, Індекс ділових очікувань становить 119,3% порівняно з 119,1% у попередньому кварталі. Підвищилися прогнози щодо зростання інвестиційних видатків на придбання обладнання та інвентарю та збільшення кількості найманих працівників.

Порівняно з попереднім кварталом значно послабились очікування зростання обсягів виробництва в Україні, посилились інфляційні та девальваційні очікування. Очікувана інфляція на наступні 12 місяців становила в середньому 14,0% (збільшення на 0,4 п.п. порівняно з рівнем у попередньому кварталі).

Серед основних дестабілізуючих факторів виробництва та цінового розвитку респонденти продовжували називати зростання цін на енергоносії та сировину і матеріали, однак оцінки впливу цих факторів дещо знизились, зазначають у Нацбанку.

За очікуваннями респондентів, у наступні три місяці потреба в позикових коштах зростатиме. Однак на тлі посилення жорсткості умов надання кредитів (як вважають 35,4% респондентів), наявності інших джерел фінансування (відмітили 26,1% респондентів), частка респондентів, які планують брати банківські кредити, зменшилася (до 42,7%, зменшення на 0,5 п.п.). Основним стримуючим фактором використання кредитних послуг респонденти продовжують називати високий рівень відсоткових ставок (67,6% відповідей, зменшення на 1,5 п.п.).

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >