Бізнес назвав податки і корупцію найбільшими проблемами - Економіка - dt.ua

Бізнес назвав податки і корупцію найбільшими проблемами

1 грудня, 2011, 08:22 Роздрукувати

Український бізнес вважає податкову політику і корупцію найбільш проблемними чинниками і відзначає погіршення ситуації в цій сфері за останній рік.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Такі результати дослідження конкурентоспроможності регіонів України у 2011 році, проведеного Фондом "Ефективне управління" за допомогою компанії GFK Ukraine.

Згідно з даними, вага податкової політики серед усіх проблемних чинників зросла за минулий рік з 14% до 16%, а корупції - з 10% до 15%.

Автори дослідження зазначають що визначення податкової політики як топ-перешкоди для ведення бізнесу, ймовірно, пов'язано з набранням чинності з 1 січня 2011 року Податкового кодексу і високим рівнем невизначеності з приводу його подальшого адміністрування.

Замкнула трійку найбільш значущих проблем нестабільність державної політики, хоча її вага за рік впала з 17% до 12%.

"Повністю прогнозованим стало те, що актуальні під час кризи інфляція та обмінний курс відійшли в 2011 році на другий план. Однак вірогідним є повернення цих факторів до переліку пріоритетних для бізнесу, враховуючи високий рівень макроекономічної нестабільності в країні", - говориться в звіті.

Згідно з ним, вага інфляції знизився за рік з 10% до 7%, що пропорційно з вагою податкових ставок (рік тому - 8%).

Другу п'ятірку найбільш проблемних факторів склали неефективність держапарату - 6% (5%), нестабільність місцевої та державної влади - 6% (10%), доступ до фінансування - 6% (9%), дозвільна система та ліцензування - 5% (рік тому відсутня в опитуванні), низька кваліфікація робочої сили - 4% (3%).

Автори звіту зазначають, що в 2011 році респонденти в різних регіонах Україні мали труднощі через одні й ті ж проблемні фактори (95% збіг), чого не можна сказати про результати минулого року.

В рамках дослідження було опитано 2100 компаній.

Нагадаємо, що рівень корупції в країні за останній рік зріс ще більше: Україна опустилася з 134-го на 152-е місце у світовому рейтингу Transparency International.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >