Бізнес погіршив оцінку інвестпривабливості України

Поділитися
Бізнес погіршив оцінку інвестпривабливості України
Тільки 19% топ-менеджерів вважають бізнес-середовище сприятливим.

Показник індексу інвестиційної привабливості України, який періодично оцінює Європейська Бізнес Асоціація, знизився до рівня 2016 року і склав 2,85 балів з п'яти можливих. Причому цього разу він маэ від'ємне значення. У цьому можна переконатися, дивлячись на результати опитування Асоціації.

"Результати опитування вказують на відчутне погіршення настроїв бізнесу. Так, під час минулої хвилі опитування кількість незадоволених інвестиційним кліматом становила 40%, зараз їх кількість зросла до 57%", - зазначає ЄБА.

Для порівняння, показник попереднього періоду становив 3,07 і демонстрував нейтральне ставлення інвесторів до бізнес-клімату країни.

Відсоток задоволених поточним станом також зменшився - зараз тільки 19% топ-менеджерів вважають бізнес-середовище сприятливим, тоді як в кінці 2018 року таких було 25%.

Серед позитивних моментів, які спостерігав бізнес за останні півроку, відзначили лібералізацію валютного законодавства, стабільність нацвалюти, демократичні президентські вибори, зниження рівня інфляції, продовження діалогу з МВФ.

Однак, до "старих" проблем, таких як корупція, недовіра до судової системи, відтік робочої сили додалася відчутна політична і економічна турбулентність, яка турбує підприємців, змушує вести бізнес в умовах невизначеності.

Серед топ-проблем інвестори вже традиційно відзначили високий рівень корупції (83% респондентів критично незадоволені станом справ), недовіра до судової системи - 77%, а також відсутність земельної реформи і тіньову економіку - на 66%.

Також бізнес не поспішає робити оптимістичні припущення на майбутнє.

Так, 54% керівників компаній коливаються, чи буде Україна вигідним ринком для інвестування в найближчі 6 місяців.

47% вважають, що умови роботи в їх індустрії не зазнають жодних змін у найближчі півроку.

Ще 35% інвесторів вважають, що бізнес-клімат в Україні залишиться незмінним у 2-му півріччі 2019 року, а 35% очікують незначного поліпшення.

Експерти відзначають, що 2019 рік приніс багато викликів для бізнесу в Україні. Підприємці скаржаться на політичну та економічну турбулентність, необхідність працювати в умовах непередбачуваності.

"Ми бачимо, що інвестори ставлять на паузу заплановані проекти в Україні в очікуванні завершення всіх виборів і остаточного формування нового політичного середовища. Думаю, перші висновки ми зможемо зробити вже до кінця року, разом з другою хвилею опитування інвесторів в 2019-му", - прокоментувала результати дослідження виконавчий директор Асоціації Ганна Дерев'янко.

На питання, що має змінитися для поліпшення ситуації, топ-менеджери назвали наступне: політична стабільність, реальний прогрес у боротьбі з корупцією, ефективна боротьба з контрабандою та тіньовою економікою, судова і земельна реформи, вдосконалення інфраструктури, зниження адмінтиску на бізнес, створення умов для підвищення рівня зарплат, прозоре податкове законодавство, своєчасне відшкодування ПДВ, поліпшення бізнес-іміджу України за кордоном.

Європейська Бізнес Асоціація проводить дослідження "Індекс інвестиційної привабливості України" з 2008 року. За всю історію вимірювання Індекс жодного разу не досяг позитивної зони - вище 4 балів.

Повідомлялося, що з січня місяця поточного року інвестиції нерезидентів в українські облігації внутрішньої державної позики (ОВДП)зросли у вісім разів і на кінець червня перевищили 51 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі