Бізнес-імперія Клюєвих налічує понад 70 компаній в Україні, пов'язаних з австрійськими холдингами - Економіка - dt.ua

Бізнес-імперія Клюєвих налічує понад 70 компаній в Україні, пов'язаних з австрійськими холдингами

26 грудня, 2013, 16:44 Роздрукувати

До імперії входять як промислові заводи, фінансово-холдингові компанії, банки, так і компанії-"прокладки", потрібні для оптимізації оподаткування, освоєння бюджетних грошей та приховування справжнього фактичного власника бізнесів. Також до бізнес-імперії включено десятки офшорних фірм. Обслуговує їх ціла армія професійних іноземних юристів і експертів.

Сергій та Андрій Клюєви

Сімейна бізнес-імперія братів Сергія і Андрія Клюєвих складається з більш ніж 70-ти компаній і зосереджена навколо ПРАТ "Завод Напівпровідників" та ПРАТ "Укрпідшипник". Власність на ці компанії оформлено через австрійські Activ Solar GmbH, Slav Handel Vertretung und Beteiligung AG (Slav AG).

Про це йдеться у розслідуванні, одному з найбільш масштабних, яке підготували "Центр протидії корупції", PepWatch! "Наші гроші".

Компанії Activ Solar GmbH і Slav AG обслуговуються в австрійському банку UniCredit Bank Austria AG 1010 Wien і зареєстровані за однією адресою - Wipplingerstraße 35; 1010 Wien.

Існує понад 70 компаній Клюєвих в Україні, які прямо або побічно пов'язано з названими вище австрійськими холдинговими підприємствами. Це і великі промислові заводи, фінансово-холдингові компанії, банки і компанії-"прокладки", які використовують для оптимізації оподаткування, освоєння бюджетних грошей та приховування справжнього фактичного власника бізнесів, відзначають "детективи".

"Більше того, до бізнес-імперії включено десятки офшорних фірм з Кіпру, Нідерландів, Люксембургу та інших країн Європи і світу. Обслуговує ці компанії ціла низка професійних іноземних юристів та експертів з офшорного бізнесу", - наголошується в матеріалі.

Компанія Slav AG заснована у 1994 році і повністю належить братам Клюєвим. Дружина Сергія Клюєва Ірина є членом ради директорів компанії.

Разом з тим, Ірина Клюєва зареєстрована за адресою Groissaustraße, будинок 12, у дорогому заміському будинку, який належить австрійській фірмі GBM Handels-und Vertretungs Gmbh. Акціонерами компанії GBM є дві юридичні особи - Bulinga Ventures LLC та Revaldo Holdings Ltd.

За станом на грудень 2013 року Slav AG має оборот у сумі 108,99 мільйонів євро. Компанія виглядає дуже успішною і прибутковою.

Slav AG через свої дочірні підприємства займається відновлюваною енергетикою, фінансовими послугами, розвитком бізнесів. Компанія надає широкий спектр банківських послуг: позики, депозити, зберігання цінних паперів, торгівля золотом, рахунки для інвестиційних операцій, послуги страхування. Окрім того, компанія продає продукцію з різних видів металу і бойлери для обігріву.

Slav AG має операції у країнах СНД, Польщі, Чехії, Македонії, Болгарії, Ізраїлі, Данії, Угорщини, Румунії, Франції, Туреччини, Росії, Казахстані, Великобританії, Індії, Нідерландах, німеччині, Пакистані, Словаччини, Словенії, Швейцарії.

Slav AG є мажоритарним власником офісного центру Gazometer в Австрії.

Activ Solar Gmbh була зареєстрована 15 лютого 2008 року в Австрії компанією Slav Beteiligung Gmbh, яка була заснована 7 грудня 2005 року і належить компанії Slav AG.

В кінці 2008 року єдиним власником Activ Solar Gmbh став зять Сергія Клюєва Каве Ертефай, який є ще й директором дочірнього підприємства Activ Solar Gmbh на Кіпрі - компанії AST Аctiv Solar Trading ltd.

З липня 2009 року 100% акцій Activ Solar Gmbh належать Ліхтенштейнському P&A Corporate Trust, який контролюється юристом Рейнхардом Прокшем.

У ТОВ "Актив Солар" - українській дочірній структурі компанії Activ Solar Gmbh - менеджером з розвитку бізнесу працює Богдан Клюєв, син Андрія Клюєва. Activ Solar Gmbh зараз є найбільшим виробником сонячної енергії в Україні. !zn

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 2
  • рнбоКерує рнбоКерує 26 грудня, 20:47 ЯНУКОВИЧ Віктор Федорович Президент Окупованої території, Голова Ради національної безпеки і оборони Окупованої території =КЛЮЄВ Андрій Петрович Секретар Ради національної безпеки і оборони Окупованої території= =АЗАРОВ Микола Янович Прем'єр-міністр Окупованої території= =ЛЬОВОЧКІН Сергій Володимирович Глава Адміністрації Президента Окупованої території= =ЛЕБЕДЄВ Павло Валентинович Міністр оборони Окупованої території= =ЗАХАРЧЕНКО Віталій Юрійович Міністр внутрішніх справ Окупованої території= =ПШОНКА Віктор Павлович Генеральний прокурор Окупованої території (за згодою)= =ЯКИМЕНКО Олександр Григорович Голова Служби безпеки Окупованої території= =КОЖАРА Леонід Олександрович Міністр закордонних справ Окупованої території= =СОРКІН Ігор Вячеславович Голова Національного банку Окупованої території (за згодою)= =РИБАК Володимир Васильович Голова Верховної Ради Окупованої території (за згодою)= - ЗАМОВНИКИ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ В УКРАЇНІ, що зараз, практично, ввели НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН. згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >