Bitcoin і його суперникам потрібні правила - The Economist

Поділитися
Bitcoin і його суперникам потрібні правила - The Economist Криптовалютам потрібні правила.
Певна регуляція може зміцнити ринок криптовалют і переконати інвесторів у його надійності.

"Найбільша бульбашка у історії людства починає лускатися", - радісно написав у Twitter економіст Норіель Роубіні. Після швидкого зростання до небес у 2017 році інвесторам криптовалют в грубій формі нагадали, що ціни можуть також падати. В середині грудня ціна Bitcoin становила 20 тисяч доларів. А вже 6 лютого вона впала до 6 тисяч, щоправда, згодом дещо відскочила.

І Bitcoin не єдина електронна валюта, яка обвалилася, пише The Economist. Дані сайту CoinMarketCap свідчать, що загальна капіталізація криптовалют цього року втратила більш ніж половину своєї вартості, впавши до 400 мільярдів доларів. Це сталося через атаки хакерів, звинувачення в шахрайстві і зростання регуляторного тиску.

Напевне, найбільш шкідливі звинувачення стосувалися компанії Tether, яка випустила криптовалюту з такою ж назвою. Tether дозволяє користувачам проводити гроші через біржі і криптовалюти без конвертації у "тверді" банківські валюти. Але критки кажуть, що ця електронна монета з'явилася лише для підтримки Bitcoin. Підозріло великі обсяги Tether випускалися тоді, коли ціна Bitcoin була низькою. І саме на Bitcoin обмінювалися ці електронні монети через обмінну систему Bitfinex. Не відомо, чи є у компанії Tether 2,2 мільярди доларів, які потрібні для підкріплення її електронних монет. В США почалося розслідування проти Tether і Bitfinex, які належать одному власнику. Якщо підозри про шахрайство підтвердяться, ринок криптовалют чекає новий обвал.

Видання також нагадує про Японію, де уряд влаштував обшук в офісі компанії Coincheck, яка займалася обміном криптовалют і стала жертвою хакерів, які викрали електронних грошей на 530 мільйонів доларів. В США регулятори закрили "первинну монетну пропозицію" AriseBank, підозрюючи інвестора в шахрайстві. Також платформа BitConnect, яка видавала кредити в криптовалютах, закрилася в середині січня через звинувачення в створенні фінансової піраміди. В момент свого піку компанія коштувала 2,5 мільярди доларів.

Регулятори теж посилюють тиск. Голова Bank for International Settlements Августин Карстенс зявив, що Bitcoin "став комбінацією з бульбашки, фінансової піраміди і екологічної катастрофи". При цьому, він закликав до більш жорсткої регуляції. Тим часом, Китай заборонив торгувати криптовалютами як на внутрішніх, так і на зовнішніх платформах. Міністр фінансів Індії пообіцяв придушити незаконну діяльність. В Америці голови Комісії з торгівлі сировинними ф'ючерсами і Комісії з безпеки бірж виступили перед Сенатом цього тижня. Вони наголошували на необхідності захистити інвесторів, але не нищити іновацію зовсім.

Банки також застерігають від потенційних втрат. Кілька великих установ, серед яких Citigroup, JPMorgan Chase і Lloyds, заборонили клієнтам купувати криптовалюти за допомогою своїх кредитних карт.

Запеклі прихильники "кривтобожевілля" вважають, що всі обмеження - це типова реакція на нову технологію, яка все змінює. Але більш помірковані прихильники крпитовалют визнають, що регуляція може допомогти. Експерт венчурної фірми Union Square Ventures Альберт Венгер зауважив, що правила можуть спростити для інвесторів завдання відрізнити хороші проекти від поганих. На розробку таких правил знадобиться час, але вони допоможуть підтримати ринок. Більша регуляція може переконати навіть найбільш консервативних інституційних інвесторів вкласти гроші в криптовалюти, переконаний Метью Гоец з BlockTower Capital.

Раніше Bloomberg писав, що міхур криптовалют почав лопатися і різко подешевшав.

Повідомлялося про те, що Bitcoin подешевшав до 13 тисяч доларів.Оскільки Південна Корея готується заборонити торги криптовалютами.

Детальніше про криптовалютах читайте в матеріалі Олександра Шарова "Криптовалюти: глобальні гроші або глобальна піраміда" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі