Більшість банків світу не переживуть економічний спад – McKinsey

Поділитися
Більшість банків світу не переживуть економічний спад – McKinsey
Економісти прогнозують масштабні злиття банків.

Більшість банків в світі можуть не пережити економічний спад, з тієї причини, що їх прибутковість капіталу не відповідає витратам. Про це йдеться в огляді міжнародної консалтингової компанії McKinsey&Co, пише liga.net з посиланням на Bloomberg.

У McKinsey вважають, що банкам потрібно впроваджувати технології, передати частину операцій на аутсорсинг і збільшити кількість злиттів, щоб не залишитися "на задвірках історії".

Банки витрачають на інновації всього 35% своїх бюджетів на IT, а фінтех-компанії - більше 70%, говориться в огляді.

При цьому такі технологічні гіганти, як Apple, Amazon (США), Ping An (Китай) почали надавати фінансові послуги, зокрема видавати кредитні карти. І нові гравці змінюють поведінку споживача. У поєднанні з регулюючими факторами, що знижують бар'єр входу саме для стартапів, середовище стає все більш сприятливою як раз для нових компаній, які потіснять банки, вважають у McKinsey.

У компанії прогнозують масштабні злиття банків і "гонку озброєнь" за технологіями.

"Ми вважаємо, що ми знаходимося в кінці економічного циклу, і зараз банкам необхідно йти на сміливі кроки, тому що вони не у відмінній формі. В кінці циклу ніхто не може дозволити собі почивати на лаврах", - зазначив старший партнер McKinsey Косик Раджгопал.

Повідомлялося, що економіки більшості країн сповільнилися темпи зростання глобальної економіки знизилися до 3% в рік, найнижчого рівня в період після глобальної фінансової кризи 2007-08 рр., навіть у порівнянні зі скромними темпами економічного зростання в 3,7% у 2017-му році, це суттєве уповільнення. Згідно останньому глобальному прогнозом МВФ, в 2020-му році зростання світової економіки може прискориться до 3,7% завдяки прискоренню темпів економічного розвитку ряду країн Латинської Америки і Близького Сходу. Втім, экономисы МВФ не заперечують, що цей прогноз може бути погіршений якщо напруга у глобальній торгівлі збережеться, а зниження обсягів виробництва в світі не зупиниться.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі