Безробіття в Німеччині падає, довіра споживачів зростає - Економіка - dt.ua

Безробіття в Німеччині падає, довіра споживачів зростає

13 квітня, 2007, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 13 квітня-20 квітня

Рекордно низький показник німецького безробіття за останні шість років політиків, природно, порадував...

Рекордно низький показник німецького безробіття за останні шість років політиків, природно, порадував. Нинішнього березня сезонно адаптований рівень безробітних у Німеччині скоротився з 9,3 до 9,2% — найнижчого показника з травня 2001 року. Загальна чисельність безробітних скоротилася на 65 тисяч чоловік — до якихось там 3,83 млн. Це краще, ніж усереднений прогноз, який Bloomberg News survey представив на основі аналізу 38 прогнозів індивідуальних і корпоративних економічних експертів. Прогноз обіцяв скорочення армії безробітних лише на 46 тисяч «багнетів».

Більш того, нинішні офіційні показники — вперше за останні п’ять місяців — підкріплені зростанням індексу споживчої довіри. А також зов­сім непрогнозованим зростанням індексу ділової довіри, або, інакше, підприємницької впевненості.

Франк Юрген Вайс, глава німецького агентства з працевлаштування, зазначає переважно позитивні моменти цього досягнення. Зокрема той факт, що скорочення армії безробітних однаковою мірою стосується як Західної, так і Східної Німеччини. Більш того, воно відбиває зростання попиту на робочу силу як у сферах, орієнтованих на експорт, так і в тих, що працюють на внутрішнє споживання. Основним двигуном попиту на робочу силу послужила будівельна промисловість, обсяги замовлень в якій зросли на 20% уперше з січня 2006 року. Правда, більшість експертів пов’язують це не стільки з німецькими законодавчими ініціативами, скільки з безпрецедентно теплою зимою.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво