Без реформування «Нафтогазу» ЄБРР не дасть Україні грошей на модернізацію ГТС - Економіка - dt.ua

Без реформування «Нафтогазу» ЄБРР не дасть Україні грошей на модернізацію ГТС

19 липня, 2011, 12:33 Роздрукувати

Однією з умов надання Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) кредиту на модернізацію української газотранспортної системи (ГТС) є виконання умов меморандуму про реформування НАК «Нафтогаз України», підписаного у Брюсселі у 2009 році.

Про це ZN.UA заявив провідний радник ЄБРР в Україні Антон Усов. Він нагадав, що 1 серпня 2009 року Єврокомісія і міжнародні фінансові інститути підписали спільну заяву, в якій висловлено готовність надати Україні фінансування на суму 1,7 млрд дол на закупівлі газу і забезпечення реформ в енергетичній сфері. Україна у свою чергу взяла на себе зобов'язання щодо посилення прозорості енергоринку, розвитку конкуренції, а також щодо застосування європейського законодавства в цьому секторі.

Зокрема, у рамках цих вимог НАК «Нафтогаз України» має бути розділено на кілька частин: компанії з постачання газу населенню, з видобутку газу і з транзиту газу.

Таким чином, без виконання зазначених у меморандумі вимог Україна не зможе отримати фінансування на модернізацію своєї ГТС.

А.Усов також відзначив, що остаточне рішення про виділення Україні коштів на модернізацію газотранспортної системи буде прийматися за результатами звіту компанії Mott MacDonald, який має бути подано вже у вересні цього року.

Як повідомлялося, у вівторок, 19 липня, українська сторона підписала з ЄБРР та Європейським інвестиційним банком документи про наміри щодо надання фінансування на модернізацію української ГТС. Згідно з документами, кошти по 154 млн дол від кожного банку планується виділити вже в поточному році — за умови виконання згаданих вимог.

Україна вже почала перший етап реконструкції магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. У вівторок, 19 липня, на промисловому майданчику 3731,5 км газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород у присутності прем'єр-міністра Миколи Азарова і міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка було зварено символічний «золотий стик».

Проект модернізації розраховано на дев'ять років, першу чергу — на три роки. Обсяг капіталовкладень у реалізацію першої черги реконструкції складе 538,87 млн дол, у тому числі власні кошти — 230,870 млн дол, кредитні кошти — 308 млн дол.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >