Бензин, заправки і люди - Економіка - dt.ua

Бензин, заправки і люди

1 вересня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №33, 1 вересня-8 вересня

Літо минуло, а ціни на бензин, приміром, марки А-95, на щастя для споживачів, застигли на позначці 4,7 грн...

Літо минуло, а ціни на бензин, приміром, марки А-95, на щастя для споживачів, застигли на позначці 4,7 грн. за літр.

Якщо вірити статистиці, українці щороку купують дедалі більше нових автомобілів, а отже, і попит на високооктановий бензин зростає. Проте дефіциту палива не спостерігається. Ні, звісно, на трасах можна побачити заправки, де навпроти марки А-95 написано «Б-Н» (що здалеку деякі водії можуть прочитати як 6,11), але такі АЗС є радше рідкістю.

За фіксованої верхньої ціни за бензин А-95 у 4,7 грн. заправкам доводиться серйозно боротися за своїх клієнтів. Наявність туалету і невеличкого автомагазинчика (мастило, авторідини тощо) навряд чи когось здивує. Це вже звична практика. Навіть невеличким кафетерієм із кавою-чаєм або набором шоколадок уже нікого не здивуєш.

Давно минули ті часи, коли працівник бензоколонки ходив у засаленій формі, а вставляти «пістолет» доводилося самостійно. Тепер робітники завжди чисто вдягнені, усміхнені й чемні, понад те, здатні протерти лобове скло за невеличку подяку «на чай» або навіть надати відро з водою і щітку власнику авто, якщо той з якоїсь причини не довіряє сервісу заправки.

Більш «просунуті» автозаправні станції пропонують послуги з миття автомобілів і навіть дрібного ремонту, зокрема заміни мастила.

Ще одним способом боротьби за клієнтів є невеличка «гра» з ціною на паливо. Нерідко на «нерозкручених» заправках можна побачити бензин 95-ї марки за ціною 4,65 або навіть 4,6 грн. за літр і при цьому невелику чергу з автомобілів, переважно вітчизняного виробництва.

Більш відомі бренди «приманюють» клієнтів бензином із позначкою «95+» або «преміум» за ціною 4,8—5,1 грн. за літр.

Можна довго сперечатися про відмінність у якості бензину А-95 за ціною 4,7 грн., точно такого самого за 4,6 або знову ж таки А-95+ — за 5,1 грн. за літр. Кожен водій давно вирішив для себе, на якій заправці варто заливати пальне.

Та й автомобілі, якщо уважно читати посібник з їх експлуатації, далеко не завжди з задоволенням «споживуть» А-95+ або навіть А-98, деякі мотори розраховані на бензин марки А-92. Тож купівля дорогого бензину себе ніяк не виправдає.

Не перейматимемося прогнозами щодо подальшої зміни цін, справа ця невдячна. Поки можна лише з упевненістю сказати, що на відпускний сезон бензину вистачило всім, а ціни... ціни поки що застигли. Хочеться сподіватися, що надовго.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво