БАНКІВСЬКІ КРЕДИТИ СТИМУЛЮЮТЬ ЗЕРНОВИЙ РИНОК

Поділитися
Українські банки готові надати кредитну підтримку вітчизняним компаніям, які імпортують або закуповують на внутрішньому ринку продовольчу пшеницю...

Українські банки готові надати кредитну підтримку вітчизняним компаніям, які імпортують або закуповують на внутрішньому ринку продовольчу пшеницю. Принаймні сьогодні ряд найбільших фінустанов заявили про активізацію діяльності на зерновому ринку і впровадження цільових програм кредитування зернових трейдерів.

За словами Володимира Яценка, першого заступника голови правління одного з найбільших українських банків — Приватбанку, поки що частка таких кредитів у загальному кредитному портфелі банків невелика, але обсяги наданих ресурсів дозволяють компаніям розпочати імпорт зерна на досить привабливих для ринку умовах. У міру ж розвитку ринку обсяги кредитування зростатимуть. «У серпні-вересні Приватбанк планує виділити з цією метою близько 150 млн. грн. Ми активно працюємо з приватними компаніями — операторами зернового ринку, які мають добру репутацію, реальних постачальників зерна і необхідну інфраструктуру для його зберігання та реалізації на внутрішньому ринку», — каже пан Яценко.

На його думку, в Україні задосить солідних компаній, що можуть розраховувати на залучення достатніх фінансових ресурсів. Зі свого боку, банки готові обговорювати умови кредитування на цьому ринку, щоб, з одного боку, мінімізувати ризики, а з іншого — запропонувати умови, які дозволять наприкінці нинішнього і навесні наступного року забезпечити стабільні ціни на хліб. «Ситуація на фінансовому ринку дозволяє зернотрейдерам залучити фінансові ресурси за нормальними ставками. При цьому ми розуміємо, що стабілізація цін на хліб є запорукою подальшої стабільності і на фінансовому ринку», — вважає перший заступник голови Приватбанку.

У банківському середовищі вважають, що наразі рано говорити про реалізацію великомасштабних проектів, оскільки ринок зерна відчуває на собі жорсткий адміністративний тиск, особливо на місцях. Водночас передумови стабілізації ситуації тут уже намітилися, і всі учасники ринку хотіли б їх закріпити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі