Банкір: Репутація позичальників для банків важливіша, ніж застава по кредиту - Економіка - dt.ua

Банкір: Репутація позичальників для банків важливіша, ніж застава по кредиту

11 червня, 2011, 10:49 Роздрукувати

Кредитні історії позичальників сьогодні важливіші для кредиторів, аніж навіть застава, яка надається для забезпечення кредиту.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Про це заявив голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькін під час засідання Фінансового прес-клубу «Закон про права кредиторів та позичальників: чи забезпечить він захист інтересів споживачів фінансових послуг?», яке провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Банкір зауважив, що наразі фінустанови вимушено видають кредити, бо не мають іншого вибору. Застава ж для банків стала далеко не ключовим аргументом при прийнятті рішення про виділення кредиту через поточні юридичні складнощі звернення стягнення на неї. «Ми розуміємо, що гроші даємо під чесне слово. І воно важливіше», - констатував Б.Тимонькін.

Щоб зробити кредитні відносини на ринку більш прозорими, голова правління «Укрсоцбанку» запропонував зобов’язати на законодавчому рівні проводити ідентифікацію не тільки власників банків, але й позичальників.

За словами ж директора юридичного департаменту Нацбанку Віктора Новікова, перед регулятором сьогодні стоїть завдання не лише боротися з наслідками неповернення кредитів, а й створити умови для того, щоб кредити не надавалися тим, хто їх не зможе повернути.

«До цього треба залучати кредитні бюро, щоб дійсно була всеосяжна інформація щодо позичальника. І не тільки про банківський кредит, але й про комунальні послуги, послуги мобільного зв’язку, сплату податків, інших платежів. У такому разі банк зможе убезпечити позичальника від неповернення кредиту – надасть інший кредит на інших умовах або взагалі не надасть. Тим самим він захищає позичальника», - зауважив В.Новіков.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >