Банкір: Кредитувати малий бізнес заважає відсутність ліквідного ринку заставного майна - Економіка - dt.ua

Банкір: Кредитувати малий бізнес заважає відсутність ліквідного ринку заставного майна

23 травня, 2011, 07:56 Роздрукувати

Банки сьогодні більш активно кредитують великий бізнес, видача ж позик малому та мікробізнесу фактично заморожена.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Про це заявив голова правління банку «Фінанси та кредит» Володимир Хливнюк під час засідання Фінансового прес-клубу на тему «Кредитування малого та середнього бізнесу», яке відбулося за ініціативи ГО «Ліга фінансового розвитку», а також за підтримки компанії OPEN Knowledge, Київської торгівельно-промислової палати й тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

До числа факторів, що утримують фінустанови від кредитування МСБ, В.Хливнюк відніс закредитованість багатьох потенційних позичальників, відсутність в них належної застави (зазвичай майно неліквідне або вже знаходиться в заставі в іншого кредитора), непрозорість фінансової звітності. Крім того, запал банків фінансувати МСБ охолоджує наявність великого обсягу проблемних кредитів в портфелі цього сегменту клієнтури (до 16%), а також проблеми в судовій системі, системі виконавчого провадження і т.д.

«Сьогодні, не маючи ліквідного ринку заставного майна, ми взагалі не дивимося на заявки, тому що розуміємо, що реалізація будь-якої застави, включаючи нерухомість чи обладнання, - це те, що пов'язане з дуже великими супутніми витратами, які нівелюють доходи, що ми отримуємо», - зауважив голова правління банку «Фінанси та кредит».

За словами ж начальника управління кредитування «УкрСиббанку» Олексія Тихонова, кількість кредитних заявок МСБ все-таки поступово збільшується. Більше того, бувають клієнти (переважно юрособи), яких таки «можна і потрібно фінансувати», оскільки Податковий кодекс суттєво не погіршив їх фінансовий стан.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >