Банки просять Януковича ветувати декриміналізацію, бо від боржників відбою не буде

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Асоціація Український Кредитно-Банківський Союз звернулася до президента України з проханням застосувати право вето до закону про декриміналізацію відповідальності за економічні злочини (законопроект №9221).

В УКБС зазначають, що в умовах зростання кількості економічних злочинів, гуманізація та декриміналізація чинного законодавства неприпустима через небезпеку створення додаткових проблем для держави, громадян та юридичних осіб.

Як аргумент проти декриміналізації банкіри називають збільшення зловживань у сфері банкрутства підприємств, підвищення кількості недобросовісних контрагентів у галузі фінпослуг, зниження захисту майнових прав потерпілого та порушення конституційних принципів.

«Так, передбачене законом виключення з Кримінального кодексу України (ККУ) статей (218, 219), які стосуються відповідальності за правопорушення пов’язані з банкрутством, ускладнить стягнення заборгованості банками з корпоративних клієнтів. Крім того, банк не матиме змоги притягнути до кримінальної відповідальності винних осіб, які незаконно відчужують майно або вдаються до інших протизаконних дій під час процедури банкрутства. Таким чином, декриміналізація зазначених статей, позбавить банківську систему важелів впливу на неблагонадійних клієнтів», - йдеться у заяві УКБС.

Також банкіри звертають увагу, що грошові штрафи, які застосовуватимуться за порушення закону, є несумірними з рівнем можливих втрат фінустанов. Зокрема, відповідальність за ст.219 ККУ «Доведення до банкрутства» встановлено у вигляді штрафу в розмірі від 2000 до 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що на даний момент становить 34 тис. грн – 51 тис. грн, в той час як втрати банку можуть сягати мільйонів гривень.

«Дисбаланс між незаконними прибутками економічних злочинців та штрафами є очевидним. Це доводить передчасність декриміналізації відповідальності у сфері господарювання та фінансових відносин, – зазначила гендиректор УКБС Галина Оліфер. – Сподіваємось, що наведені аргументи переконають Главу держави щодо необхідності застосувати вето для недопущення значного зниження платіжної дисципліни в країні, збільшення кількості зловживань у фінансових відносинах та погіршення економічної ситуації в Україні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі