Банки борються з надлишковою ліквідністю - Економіка - dt.ua

Банки борються з надлишковою ліквідністю

14 січня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №1, 14 січня-21 січня

Банки «Аваль» і «Надра», що входять до десятки найбільших, мають намір достроково повернути взяті ...

Банки «Аваль» і «Надра», що входять до десятки найбільших, мають намір достроково повернути взяті у грудні 2004 року в Національного банку України стабілізаційні кредити через надлишкову ліквідність, що сформувалася на початку 2005 року, повідомляють «Українські Новини». На початку грудня «Надра» взяв у НБУ 86 млн. грн. на шість місяців під 15% річних, а «Аваль» — 500 млн. грн. на таких самих умовах.

Як повідомив президент банку «Надра» Ігор Гіленко, «ці гроші не мають для нас цінності (через надлишкову ліквідність банку), а ми за них відсотки платимо». Банк «Аваль» розглядає можливість поетапного дострокового повернення кредиту.

Нагадаємо: через політичну нестабільність наприкінці листопада — на початку грудня на фінансовому ринку намітився ряд негативних тенденцій, зокрема зниження ліквідності банківської системи. Щоб стабілізувати ситуацію, Національний банк постановою №576 від 30 листопада запровадив тимчасове (терміном на 1 місяць, або до 31 грудня) обмеження на дострокове зняття фізичними і юридичними особами депозитів, термін виконання зобов’язань за якими ще не настав.

Крім того, НБУ зафіксував для банків максимальний обсяг активного портфеля на рівні 30 листопада і заявив про готовність підтримати ліквідність банків, зокрема шляхом надання їм стабілізаційних кредитів.

Національний банк вирішив надавати банкам стабілізаційні кредити на максимальний термін до одного року за ставкою не менше 15% річних.

Станом на середину грудня 2004 року НБУ одержав заявки 30—35 банків на надання стабілізаційних кредитів, причому шість чи сім банків таке фінансування вже отримали.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво