Банки згортають іпотечне кредитування через відсутність довгострокових ресурсів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Банки згортають іпотечне кредитування через відсутність довгострокових ресурсів © Андрій Товстиженко, DT.UA
Гривня, яку банки залучають депозити, не придатна для видачі довгострокових кредитів, таких як іпотека.

Після заборони валютного кредитування, яке здійснювалося за рахунок зовнішнього фінансування, в українських банків залишився єдиний спосіб залучення ресурсів - депозити в гривнях, які в силу особливостей українського законодавства, по суті є депозитами до запитання. А таке джерело ресурсів не придатне для фінансування довгострокових іпотечних проектів.

Тому багато вітчизняних банків сьогодні згортають або на час припиняють кредитування купівлі нерухомості.

Таку оцінку ситуації на іпотечному ринку дав голова правління Агентства з рефінансування житлових кредитів (АРЖК) Сергій Волков.

За його словами, створене в лютому 2012 р. АРЖК може позитивно вплинути на ситуацію. Агентство виконує функцію іпотечного агента, яке бере на себе виконання всіх технічних та юридичних процедур з організації випусків іпотечних облігацій їх супровід до погашення.

"Його головним завданням є забезпечення безперебійних платежів за облігаціями, а точніше, ефективного захисту інвесторів. Механізм такого захисту досить простий. Банк поступається Агентству юридичними правами на кредити на час обігу іпотечних облігацій, які цими ж кредитами і забезпечуються. Одночасно, банк зобов'язується підтримувати належну якість кредитів (зберігаючи їх на своєму обслуговуванні), а також зобов'язується викупити залишки боргу за ним напередодні погашення облігацій. Всі надходження від продажу облігацій спрямовуються назад у банк. При цьому банк отримує фінансування лише в частині номінальної вартості портфеля, яким поступилися (60-7 0%)", - пояснив експерт.

У разі банкрутства обслуговуючого банку або його відмови від своїх зобов'язань із безперебійного обслуговування кредитів, АРЖК неминуче реалізує свої юридичні права на кредити через їх продаж з дисконтом (нижче номінальної вартості) іншому кредитору або запасного сервісного банку. Збитки фінустанові-порушнику не компенсуються. "Цей досить жорсткий механізм посилення фінансової відповідальності банку є цілком адекватним, з позиції не достатньо здорового інвестклімату в Україні і слабкого захисту прав інвесторів і кредиторів", - зауважив Сергій Волков. !zn

Читайте також:

Спад на ринку іпотеки вдарить по українській економіці, - прогноз

Забудовники продають квартири за більш низькими цінами, ніж рекламують

Банкіри: Активне відновлення іпотеки в 2013-му малоймовірне

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі