Азаров виступає за якнайшвидшу модернізацію ГТС і розраховує на участь Росії - Економіка - dt.ua

Азаров виступає за якнайшвидшу модернізацію ГТС і розраховує на участь Росії

19 липня, 2011, 07:36 Роздрукувати

Прем'єр-міністр України Микола Азаров виступає за якнайшвидший початок модернізації української газотранспортної системи (ГТС). Про це він заявив у вівторок, 19 липня, під час урочистої церемонії початку реалізації проекту з модернізації магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород у Богуславському районі Київської області.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Ми володіємо унікальною газопровідною системою. Левова частка газу, що постачається з Росії до Європи, проходить по нашому газопроводу, це — поки що. Але цій системі вже більше 30 років. Отже, ми повинні у найкоротші терміни модернізувати її, реконструювати, значно знизити витрати прокачування газу і запропонувати нашим партнерам конкурентні переваги. У цьому — наш шанс як транзитної країни», — підкреслив голова українського уряду.

На його переконання, модернізацію ГТС необхідно починати саме зараз, тому що в обхід України будуються альтернативні газопроводи.

М.Азаров підкреслив також, що Київ зацікавлений в участі Росії у модернізації української газотранспортної системи.

«Зараз позиція Росії буде змінюватися у світлі наших практичних кроків. Ми на це розраховуємо, принаймні», — сказав він.

Прем'єр висловив надію, що після того, як російська сторона побачить, що Україна почала цю роботу спільно з європейськими партнерами, вона також захоче брати участь у модернізації ГТС.

Як повідомлялося, Україна почала перший етап реконструкції магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. У вівторок, 19 липня, на промисловому майданчику 3731,5 км газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород у присутності прем'єр-міністра України Миколи Азарова і міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка було зварено символічний «золотий стик».

Модернізація і реконструкція газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород передбачає реконструкцію лінійної частини газопроводу (заміна ізоляції й переукладання труби) з допоміжними об'єктами, модернізацію двох компресорних станцій, систем лінійної телемеханіки та зв'язку.

Проект модернізації розраховано на дев'ять років, першу чергу — на три роки. Обсяг капіталовкладень у реалізацію першої черги реконструкції складе 538,87 млн дол, у тому числі власні кошти — 230,870 млн дол, кредитні кошти — 308 млн дол.

Кредитні кошти планується залучити від Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку.

Як очікується, у результаті реалізації проекту буде підвищено надійність транспортування газу, підвищено коефіцієнт корисної дії (ККД) газоперекачувальних агрегатів з 25% до 36%, знижено витрати використання паливного газу приблизно на 600 млн кубометрів на рік, а також зменшено вплив на навколишнє середовище.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >