Арбузов: Нацбанк зберігає спадкоємність політики - Економіка - dt.ua

Арбузов: Нацбанк зберігає спадкоємність політики

25 лютого, 2011, 14:41 Роздрукувати

Новий глава Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов в ексклюзивному інтерв'ю DT.UA розповів, що вже відмовився від багатьох підходів, введених його попередником Володимиром Стельмахом. Водночас, у більшості важливих питань новий головний банкір країни намагається зберігати спадкоємність політики Національного банку.

© kmu.gov.ua

Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю DT.UA.

«Від багатьох підходів, які були прийняті під час Стельмаха, ми вже відмовилися і ввели нові.
І в монетарній політиці, і в управлінні банківською системою. Втім, це зовсім не означає якогось конфлікту в стосунках: ми досить часто спілкуємося, дискутуємо. Та й у цілому, там, де це можливо, ми намагаємося зберігати спадкоємність політики Національного банку», - сказав Арбузов.

«По-перше, ми сьогодні активно розвиваємо ринок інструментів хеджування, що дозволяють банкам страхуватися від валютних ризиків. Володимир Семенович, як відомо, ставився до цього питання достатньо консервативно. Він вважав, що оскільки в країні немає розвиненого фінансового і, зокрема фондового ринку, то нема чого і хеджувати, адже цим тільки розв'язуються руки спекулянтам. На моє переконання, людям треба дати хоча б елементарні інструменти, щоб вони їх апробували і були готові до застосування, коли фінансові ринки дос
татньо розвинуться», - розповів голова НБУ.

Зокрема, кажучи про те, чому Національний банк не відкликав з Верховної Ради законопроект №0884, сказав: «- Повірте, мені було набагато простіше відмовитися від законопроекту, який ініціював Стельмах, ніж його лобіювати.
Але законопроект дуже важливий, і його прийняття - це маяк МВФ».

«Володимир Стельмах вважає, що плодити сьогодні нові банки, власники яких знову через два роки будуть не в змозі виконувати зобов'язання, дискредитуючи систему, теж не можна. І я його підтримую. Тут у нас з Володимиром Семеновичем погляди багато в чому збігаються», - зазначив Арбузов.

«
Щодо дуже багатьох позицій немає пояснення, чому так, навіщо потрібен такий циркуляр або норматив. І тільки зараз я розбираюся і розумію, що тут можна по-іншому розгорнути показники, розуміючи реальні ризики», - зазначив Арбузов.

«Звичайно, ті знання і досвід, які я отримав у комерційному секторі, зараз мені дуже допомагають. Я чітко розумів і зараз розумію, що банківській системі необхідно, від чого вона страждає, які показники і звітність надмірно ускладнені», - уточнив він.

Нагадаємо, Сергій Арбузов був призначений на посаду голови Національного банку
у грудні 2010 року, змінивши на цій посаді колишнього главу НБУ Володимира Стельмаха, п'ятирічна каденція якого закінчилася ще два роки тому. До цього Арбузов у вересні 2010 року був введений у правління Нацбанку, ставши першим заступником Стельмаха. Ще раніше - був призначений головою наглядової ради державного «Укрексімбанку».

Повне інтерв'ю Юрія Сколотяного з головою НБУ Сергієм Арбузовим читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україн
а".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >