Антиалкогольна боротьба по-львівськи: «повішаний» підприємець під стінами міськради - Економіка - dt.ua

Антиалкогольна боротьба по-львівськи: «повішаний» підприємець під стінами міськради

23 грудня, 2011, 15:55 Роздрукувати Випуск №47, 23 грудня-29 грудня

У нинішній ситуації підприємці, які вважають, що ухвала ущемляє їхні права, просто зобов’язані звернутися до суду.

Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, 20 грудня Львівський міський голова А.Садо­вий таки підписав ухвалу міськ­ради «Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабо­алко­голь­ними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території міста Львова». Хоча трохи раніше він назвав цей документ «вершиною цинізму».

Упродовж багатьох років львівські підприємці, які торгували у так званих МАФах (мала архітектурна форма), постійно чекають для себе неприємностей. Особливо під Новий рік. Дозво­лять торгувати — не дозволять, продовжать оренду — не продовжать. Не став винятком і ниніш­ній рік. Під тиском громади і прагнучи «сподобатися» народу, Львівська міська рада в особі міського голови А.Садового та міських депутатів укотре взялася наводити порядок. Напере­дод­ні засідання сесії департамент економічної політики спільно з юридичним управлінням підго­тували проект ухвали «Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території міста Львова». Насамперед ішлося про заборону торгівлі алкоголем у малих архітектурних формах. Ухвала мала набрати сили вже з першого січня 2012 року.

Проти такого «радикалізму» міськради категорично виступили власники кіосків, які пікету­вали міськраду і мало не зірвали її засідання. Але проект ухвали не сподобався й самим депутатам, що також захотіли долучитись до історичного рішення. Найактив­ні­ши­ми були представники партії «Свобо­да», які мають у раді — більшість. Вони заявили, що текст команди Садового копіює ухвалу, прийняту в Києві, яку тепер оскаржують у судовому порядку. Отож депутатам було запропоновано внести свої зміни, насам­перед морального плану.

Зокрема, в ухвалі тепер міс­тить­ся положення про надання дозволів на «алкогольну торгів­лю» виключно сесією Львівської міськ­ради, а не департаментом економічної політики. Крім того, цьому департаменту запропоновано розробити механізм заборони торгівлі алкоголем у магазинах, котрі торгують товарами для дітей. Загалом, депутати прийняли вісім доповнень, які істотно змінили попередній зміст «мер­ської» ухвали. Після голосування міський голова емоційно назвав цю ухвалу «вершиною ци­ніз­му». Однак пізніше заявив, що підпише її, бо торгівлю алкоголем у Львові потрібно обмежити.

Чергова піар-акція! Так оцінюють підприємці дії міського голови та депутатів. Торгівлю алкоголем потрібно обмежити. Але навіщо «город городити»? Всі нормативні акти, механізми в Україні є, і кому як не міському голові їх виконувати!

Перше й головне — за кордоном алкогольні напої та тютюнові вироби реалізують лише у спеціалі­зованих магазинах. І тільки. Їх не знайти на кожному кроці, як в Україні. Але для цього Львівська міськрада мала б прийняти документ іншого порядку. І не спішно наприкінці року. Очевидно, річ не в обме­женні доступу до алкоголю для молоді. У міської ради є інші мотиви й інтереси…

У нинішній ситуації під­приєм­ці, які вважають, що ухвала ущемляє їхні права, просто зобов’язані звернутися до суду. Втім, можна бути впевненим — вони цього не зроблять. Немає охочих. Адже підприємці залежні від міськради, яка наступного разу може елементарно не дати їм дозвіл на оренду землі під їхніми МАФами.

Замість того, щоб податися до суду, підприємці відзначилися карнавальним протестом із картинкою для телебачення. «Пові­ша­ний» підприємець під стінами Львівської міськради вражав. Розрахунок на прокуратуру, яка вкотре виявить порушення у діях міськради і скасує ухвалу. А щоб прокуратура не дай Боже не помітила порушень закону в ухвалі, депутати добряче «наслі­дили» з доповненнями та поправками до її тексту.

P.S. Начальник юридичного управління міськради Гелена Пайон­кевич у коментарі кореспонденту DT.UA зазначила, що виконати ухвалу буде неможливо. «У ній закладено норми, які суперечать закону про дозвільну систему. Зокрема пункт про те, що Львівська міськрада видаватиме дозволи на торгівлю алкоголем, та зобов’язання департаменту економічної політики надати робочі місця людям, котрі втратять роботу у зв’язку з прийняттям зазначеної ухвали. Це не юридичний до­кумент. Тому очікується, що прокуратура вимагатиме від міськради привести цей документ у відповідність до чинного законодавства».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво