Андрій Вавриш: Радянські принципи містобудування й неправильне використання ресурсів блокують розвиток міст - Економіка - dt.ua

Андрій Вавриш: Радянські принципи містобудування й неправильне використання ресурсів блокують розвиток міст

12 вересня, 12:41 Роздрукувати

В рейтингу Світового банку за темпами урбанізації Україна знаходиться на 5 місці серед 70 країн світу. 

Головні перешкоди на шляху розвитку українських міст – невміння раціонально використовувати ресурси й зарегульованість містобудівних процесів. Про це розповів український девелопер і генеральний директор компанії SAGA Development Андрій Вавриш під час VIII Міжнародного архітектурного форуму "Сила архітектури. Шлях до успішного проекту", який відбувся 10 вересня в Києві.

"Ми закладаємо в генеральні плани проекти, на реалізацію яких зараз немає грошей, в розрахунку на те, що колись ресурси з'являться. Країни, які живуть відповідно до своїх статків, створюють проекти, виходячи з доступних ресурсів. Боротися за поліпшення якості життя людей потрібно не в далекому майбутньому, а прямо зараз ", – розповів Андрій Вавриш.

Він також додав, що в рейтингу Світового банку за темпами урбанізації Україна знаходиться на 5 місці серед 70 країн світу. Це свідчить про нераціональне використання територій.

"У першу п'ятірку країн з освоєння нових територій входять Китай, США, Індія, Росія й Україна. Після нас – Індонезія й Німеччина. При цьому Німеччина за 53 години виробляє річний ВВП України. Територія Києва за 25 років зросла на 45-50%. При цьому всередині столиці безліч територій з уже існуючою інфраструктурою просто не використовуються: вони зарезервовані під проекти, які, можливо, колись будуть. Це результат радянської містобудівної традиції. Час перегорнути цю сторінку, щоб почати генерувати потенціал ", – підкреслив Андрій Вавриш.

За словами девелопера, сьогодні в світі спостерігається велика мобільність людського капіталу. Успішно конкурувати за цей капітал міста зможуть тільки за умови створення комфортних умов для життя. Тому українські міста потребують стратегії розвитку, яка дозволить вирішувати нагальні проблеми містян в максимально короткі терміни й з мінімальними ресурсами.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >