АМКУ розслідує справу щодо концентрації облгазів Фірташа

Поділитися
АМКУ розслідує справу щодо концентрації облгазів Фірташа © 24tv.ua
У Комітеті вважають порушенням законодавства те, що громадянин Великобританії є головою наглядових рад 17 облгазів.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) побачив ознаки порушення Закону України "Про захист економічної конкуренції" в тому, що головою наглядової ради 17 облгазів призначена одина й та сама людина - громадянин Великобританії Девід Этони Ховард Браун, - і почав розслідування. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Як зазначають у Комітеті, згідно з пунктом 2 статті 22 ЗУ концентрацією визнається, зокрема, призначення або обрання на посаду керівника, заступника керівника спостережної ради, правління, іншого наглядового чи виконавчого органу суб'єкта господарювання особи, яка вже обіймає одну чи кілька з перелічених посад в інших суб'єктах господарювання, або створення ситуації, при якій більше половини посад членів спостережної ради, правління, інших наглядових чи виконавчих органів двох чи більше суб'єктів господарювання обіймають одні й ті ж особи.

Це дає підстави АМКУ вважати порушенням призначення на посаду голови наглядової ради публічних акціонерних товариств Сумигаз, Запоріжгаз, Чернігівгаз, Дніпропетровськгаз, Львівгаз, Хмельницькгаз, Криворіжгаз, Тисменицягаз, Миколаївгаз, Київоблгаз , Івано-Франківськгаз, Рівнегаз, Дніпрогаз, Закарпатгаз, Чернівцігаз, Харківміськгаз, Житомиргаз, Харківгаз фізособи - громадянина Великобританії Девіда Брауна.

Крім того, ці "концентрації можуть мати негативні наслідки у вигляді монополізації товарного ринку, зловживання монопольним (домінуючим) становищем, обмеження конкуренції суттєвого обмеження конкуренції на всьому ринку чи в значній його частині".

В АМКУ зазначають, що призначення Брауна відбулися без дозволу.

АМКУ просить зацікавлених осіб надсилати інформацію, зауваження та пропозиції з цього питання до 5 серпня 2019 року.

Раніше НАК заявив, що облгази Фірташа почали відключати будинки від газопостачання під приводом технічного обстеження мереж. А для відновлення подачі газу вимагають по тисячі гривень з квартири, 500 з яких - на обслуговування газових колонок, яке газовики навіть не проводять.

Нагадаємо, що в жовтні 2018 року в середньому обсяги донарахувань за газ становили 1-1,5% від обсягу споживання, а вже в грудні-січні - близько 5-10%.

НКРЕКП заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ.

Докладно про ринок газу і ролі Фірташа читайте в матеріалі Вікторії Войцицької "Історія зради, про яку всі знають заздалегідь, або Українська мафія в антуражі колумбійської магії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі