Новини економіки - АМКУ пропонує Кабміну змінити методику розрахунку ціни на газ - Новини економіки. Огляди економічної ситуації в Україні та світі. - dt.ua

АМКУ пропонує Кабміну змінити методику розрахунку ціни на газ

13 вересня, 2017, 18:00 Роздрукувати

Комітет пропонує визначати ціну газу на рівні його середньої вартості у газодобувних підприємств країни без додаткових витрат.

АМКУ пропонує переглянути методику розрахунку ціни на газ і відмовитися від прив'язки до вартості на хабі NCG

Антимонопольний комітет пропонує Кабінету міністрів змінити діючу методику розрахунку ціни на газ з прив'язкою до його вартості на хабі NCG у Німеччині, що є частиною реформи газового ринку в Україні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ.

Замість цього відомство пропонує розглянути можливість впровадження методики визначення ціни газу на внутрішньому ринку на рівні середнього значення його вартості у газодобувних підприємств України без додаткових транспортних витрат, тарифу на вхід в ГТС на обсяги газу, видобутого в Україні, а не рівні імпортного паритету.

Комітет звернувся до уряду ще з цілим рядом пропозицій по врегулюванню проблемної ситуації на ринку природного газу.

АМКУ відзначає, що моніторинг ринку природного газу встановив, що "Нафтогаз" почав направляти теплопостачальним підприємствам проекти договорів на поставку газу без офіційно оприлюдненої Кабінетом міністрів ціни.

При цьому "Нафтогаз" застосував ціну, визначену станом на 1 квітня 2017 року, фіксуючи одночасно у всіх договорах зобов'язання для підприємств ТКЕ прийняти нову ціну, як обов'язкову, у разі визначення урядом іншої ціни.

На думку комітету, такий підхід з боку "Нафтогазу" може призвести до ущемлення інтересів теплопостачальних підприємств і містити ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема, створювати передумови для формування монопольно високі цін на газ, так і на теплову енергію.

Це, на думку комітету, може призвести до збільшення тарифів для кінцевих споживачів.

У зв'язку з цим АМКУ звернувся до прем'єр-міністру Володимиру Гройсману з пропозицією доручити Міненерго якомога швидше оприлюднити інформацію про ціну природного газу на власному офіційному сайті.

Міненерго було зобов'язане оприлюднити цю ціну до 1 липня згідно з постановою Кабміну від 22 березня 2017 року № 187, але так і не зробила цього.

Також АМКУ пропонує розглянути можливість внесення змін у чинне законодавство щодо надання виробникам теплової енергії права вільно вибирати постачальників природного газу шляхом укладення з ними прямих договорів, в якості альтернативи "Нафтогазу".

Нагадаємо, уряд запровадив єдину ціну на газ для населення, скасувавши пільгові категорії, і підвищив більш ніж в два рази вартість блакитного палива для підприємств комунальної теплоенергетики.

Читайте також: Новим членом наглядової ради "Нафтогазу" стане екс-глава Мінфіну – ЗМІ

Повідомлялося, що Україна газ з Норвегії зможе отримувати з 2022 року.

Також в Міненерго заявляли, що через п'ять років Україна зможе повністю припинити імпорт газу з інших держав і стати повністю незалежною в цьому питанні за рахунок нарощування внутрішнього видобутку.

 

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24-25, 23 червня-6 липня Архів номерів | Зміст номеру < >