АМКУ пропонує Кабміну змінити методику розрахунку ціни на газ

Поділитися
АМКУ пропонує Кабміну змінити методику розрахунку ціни на газ АМКУ пропонує переглянути методику розрахунку ціни на газ і відмовитися від прив'язки до вартості на хабі NCG
Комітет пропонує визначати ціну газу на рівні його середньої вартості у газодобувних підприємств країни без додаткових витрат.

Антимонопольний комітет пропонує Кабінету міністрів змінити діючу методику розрахунку ціни на газ з прив'язкою до його вартості на хабі NCG у Німеччині, що є частиною реформи газового ринку в Україні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ.

Замість цього відомство пропонує розглянути можливість впровадження методики визначення ціни газу на внутрішньому ринку на рівні середнього значення його вартості у газодобувних підприємств України без додаткових транспортних витрат, тарифу на вхід в ГТС на обсяги газу, видобутого в Україні, а не рівні імпортного паритету.

Комітет звернувся до уряду ще з цілим рядом пропозицій по врегулюванню проблемної ситуації на ринку природного газу.

АМКУ відзначає, що моніторинг ринку природного газу встановив, що "Нафтогаз" почав направляти теплопостачальним підприємствам проекти договорів на поставку газу без офіційно оприлюдненої Кабінетом міністрів ціни.

При цьому "Нафтогаз" застосував ціну, визначену станом на 1 квітня 2017 року, фіксуючи одночасно у всіх договорах зобов'язання для підприємств ТКЕ прийняти нову ціну, як обов'язкову, у разі визначення урядом іншої ціни.

На думку комітету, такий підхід з боку "Нафтогазу" може призвести до ущемлення інтересів теплопостачальних підприємств і містити ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема, створювати передумови для формування монопольно високі цін на газ, так і на теплову енергію.

Це, на думку комітету, може призвести до збільшення тарифів для кінцевих споживачів.

У зв'язку з цим АМКУ звернувся до прем'єр-міністру Володимиру Гройсману з пропозицією доручити Міненерго якомога швидше оприлюднити інформацію про ціну природного газу на власному офіційному сайті.

Міненерго було зобов'язане оприлюднити цю ціну до 1 липня згідно з постановою Кабміну від 22 березня 2017 року № 187, але так і не зробила цього.

Також АМКУ пропонує розглянути можливість внесення змін у чинне законодавство щодо надання виробникам теплової енергії права вільно вибирати постачальників природного газу шляхом укладення з ними прямих договорів, в якості альтернативи "Нафтогазу".

Нагадаємо, уряд запровадив єдину ціну на газ для населення, скасувавши пільгові категорії, і підвищив більш ніж в два рази вартість блакитного палива для підприємств комунальної теплоенергетики.

Повідомлялося, що Україна газ з Норвегії зможе отримувати з 2022 року.

Також в Міненерго заявляли, що через п'ять років Україна зможе повністю припинити імпорт газу з інших держав і стати повністю незалежною в цьому питанні за рахунок нарощування внутрішнього видобутку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі