АМКУ: "Газпром" протягом 2009-2015 років постійно порушував умови контракту з "Нафтогазом"

Поділитися
АМКУ: "Газпром" протягом 2009-2015 років постійно порушував умови контракту з "Нафтогазом" "Газпром" ігнорував будь-які звернення щодо приведення умов співпраці до економічно обґрунтованим, заявили в АМКУ
АМКУ встановив монопольне становище "Газпрому" на ринку послуг транзиту і порушення умов контракту з "Нафтогазом".

Антимонопольний комітет України (АМКУ) у ході розслідування встановив, що "Газпром" займає монопольне становище на ринку послуг з транзиту природного газу територією України протягом 2009-2015 років постійно порушував умови контракту з НАК "Нафтогаз України", йдеться у попередніх висновках антимонопольного відомства, оголошені в четвер у Києві.

Згідно з ним, "Газпром" ігнорував будь-які звернення щодо приведення умов співпраці (обсягів транзиту і вартості транзиту) до економічно обгрунтованим.

"Ми дуже чекаємо представників "Газпрому" на наступні слухання у справі щодо можливого зловживання монопольним становищем", - сказав глава АМКУ Юрій Терентьєв.

Він уточнив, що це попередні висновки розслідування, наступне слухання призначено на 14 січня 2016 року.

За словами голови комітету, в кінці листопада АМК надіслав попередні висновки розслідування "Нафтогазу" і "Газпрому". На це подання НАК повідомив, що погоджується з висновками, тоді як "Газпром" не надав жодної відповіді.

Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив, що Україна в 2016 році готова купувати газ у "Газпрому" тільки в разі, якщо російська сторона не знизить його вартість до рівня менше $ 200 за тисячу куб. м.

Ціна російського газу "Газпрому" для НАК "Нафтогаз Україна" з 1 січня 2016 року і до кінця березня складе близько $ 210 за тисячу куб. м, раніше прогнозував Демчишин. Також він повідомляв про те, що ціна на російський газ для України на 2016 рік буде узгоджена до 20 грудня.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" чекає від "Газпрому" вигідної пропозиції щодо ціни газу на 2016 рік. "Газпрому" доведеться знизити ціну на газ для України, якщо він хоче, щоб "Нафтогаз" продовжував його закупівлі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі