Акціонер «Надра Банку» вставляє «палиці в колеса» Фірташу

Поділитися
Представник одного з нинішніх акціонерів «Надра Банку» направив до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) прохання про відмову в реєстрації додаткової емісії акцій банку, у результаті якої "Надра Банк" перейшов під контроль Дмитра Фірташа.

Представник одного з нинішніх акціонерів «Надра Банку» направив до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) прохання про відмову в реєстрації додаткової емісії акцій банку, у результаті якої "Надра Банк" перейшов під контроль Дмитра Фірташа.

Як вважають юристи, допущені процедурні порушення можуть заблокувати збільшення капіталу проблемної фінустанови

Так, зокрема, юридична фірма "Астерс", що представляє інтереси одного з акціонерів «Надр» - кіпрської Manmade Enterprises Ltd (близько 30% акцій), направила голові ДКЦПФР Дмитру Тевельову лист із проханням відмовити у реєстрації додаткової емісії акцій банку, пише газета
"Коммерсантъ-Украина" у середу, 11 травня.

Керуючий партнер юрфірми Олексій Дідковський, зокрема, вказав на численні порушення, допущені під час збільшення капіталу банку на 3,5 млрд грн. (Нагадаємо, що 100% емісії викупила австрійська Centralgas Holding AG, підконтрольна бізнесменові Дмитру Фірташу. Згідно з повідомленням прес-служби "Надра Банку", ця компанія 29 квітня стала власником 89,97% акцій фінустанови, що поки не підтверджено НБУ і ДКЦПФР. При цьому інвестфонди East Capital та Silk Route, які, за словами пана Фірташа, хотіли зберегти свої частки, нові акції не купували).

В "Астерс" відзначають, що тимчасовий адміністратор банку неодноразово з порушеннями переносив терміни емісії. Рішення про збільшення капіталу було прийнято без оголошення та проведення загальних зборів акціонерів, на які адміністратор мав запросити нових інвесторів. Адже постанови НБУ про посилення повноважень адміністраторів не позбавляють акціонерів права дізнаватися про дії санатора, щоб визначиться з участю у капіталізації.

О.Дідковський також стверджує, що адміністратор проігнорував звернення Manmade від 16 лютого з проханням ознайомитися, зокрема, з документами додемісії, планом фінансового оздоровлення, проектами договорів з інвесторами. Банк порушив і 30-денний термін надання акціонерам права на участь в емісії: оголошення оприлюднено в бюлетені "Цінні папери" 23 березня, а емісія розпочалася 14 квітня.

Тимчасовий адміністратор "Надра Банку" Валентина Жуковська вчора була недоступною для коментарів. Раніше вона повідомляла, що діючі акціонери мають усі права на купівлю акцій, але не користуються ним. Однак О.Дідковський говорить, що банк ухиляється від діалогу в інтересах тільки одного інвестора.

"У судах відкрито три провадження, в яких оскаржується законність рішень адміністратора щодо емісії, - говорить він. - Але процеси необґрунтовано затягуються: або не приходять представники банку, або не надаються необхідні документи для того, щоб завершити емісію, після якої думки міноритарія взагалі не будуть мати значення".

Юристи сумніваються, що ДКЦПФР задовольнить скаргу Manmade, хоча в комісії досить підстав для відмови у реєстрації додемісії. За даними джерел видання, ДКЦПФР планувала сьогодні (середа, 11 травня) провести засідання, на якому могла розглянути питання емісії "Надр", але відклала його.

"Юриспруденції в цьому питанні мало, але комісія може відкласти розгляд збільшення фонду до появи рішення суду про законність дій адміністратора", - вважає партнер юрфірми "ВС і партнери" Володимир Семчук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі