А ВЕКСЕЛЬ ДЕ? - Економіка - dt.ua

А ВЕКСЕЛЬ ДЕ?

23 травня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №19, 23 травня-30 травня

Історія зі скандальним продажем виконавчою службою Мін’юсту 170-мільйонного векселя «Нафтогазу України» за 6% від номіналу мала закінчитися ще місяць тому...

Історія зі скандальним продажем виконавчою службою Мін’юсту 170-мільйонного векселя «Нафтогазу України» за 6% від номіналу мала закінчитися ще місяць тому.

До честі міністерства — воно не побоялося винести сміття з хати. Ще 16 квітня міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що його підлеглі припустилися порушення законодавства. На думку міністра, Державна виконавча служба Балаклейського районного управління Харківської області, продавши векселі саме тоді, коли «Нафтогаз» оспорював дії виконавчої служби в суді, грубо порушила статтю 34 Закону України «Про виконавче провадження».

Районне відділення виконавчої служби не мусило за конкретним фактом вдаватися до якихось дій без спеціального оповіщення обласного управління юстиції. Плюс є внутрішня інструкція Мін’юсту про порядок здійснення виконавчих справ, що забороняє на рівні районного відділення виконавчої служби проводити будь-які операції з майном або цінними паперами, вартість яких перевищує 2 тис. грн.

Тоді ж Олександр Лавринович віддав наказ про звільнення начальника відділу ДВС Балаклейського району, а також державного виконавця, котрий брав безпосередню участь у провадженні і припустився грубого порушення закону. Міністр юстиції повідомив, що звернувся до генерального прокурора України Святослава Піскуна з проханням порушити кримінальну справу проти трьох осіб, причетних до шахрайства з векселем. Третім, на його думку, має бути експерт, який оцінював вексель і явно зумисне занизив його вартість.

15 травня «Нафтогаз» виграв справу і в суді. Загалом, практично хепі-енд.

І тільки одна маленька деталь заважає загальній благодаті — а де, власне, сам вексель? Раніше Мін’юст заявляв, що рекомендує визнати операцію з реалізації векселя недійсною й анулює результати продажу. Це означає, що вексель повернуть назад. Однак поки що його доля огорнута мороком: у кого він зараз, невідомо.

Наприкінці березня його купила за 10 млн. грн. фінансова компанія «Декра» (Івано-Франківськ). І все. Сумнівно, що його придбали з колекційною метою. Очевидно, зараз вексель традиційно проганяють по ланцюжку «сумлінних покупців», і день у день їх ставатиме більше, а повернути ситуацію на вихідні позиції буде дедалі складніше.

Тим часом уже через три місяці, 26 серпня, настає термін погашення. І від НАКу зажадають суму, еквівалентну майже 32 млн. доларів. Тож слід поквапитися. Поки що ситуація така: рішення є, а цього самого векселя як не було, так і немає. А щодо іншого, прекрасна маркізо, майже повна благодать. Тільки пахне смаленим.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво