Грузія ухвалила компромісну пропозицію посередників на переговорах з Росією про СОТ - Економіка - dt.ua

Грузія ухвалила компромісну пропозицію посередників на переговорах з Росією про СОТ

28 жовтня, 2011, 07:05 Роздрукувати

Грузія прийняла нову пропозицію швейцарських посередників на переговорах про вступ Росії до Світової організації торгівлі (СОТ), що стосується міжнародного спостереження за торгівлею на територіях Абхазії та Південної Осетії, повідомив глава грузинської делегації.

Він повідомив, що позиція російської сторони поки невідома.

"Швейцарські медіатори виступили з новою, останньою пропозицією, і Грузія цю пропозицію прийняла", - сказав Сергі Капанадзе, заступник міністра закордонних справ Грузії і глава грузинської делегації.

"Гра, насправді, закінчена. Зараз все залежить від російської сторони", - додав він.

Незгода Грузії залишається головною перешкодою для членства Росії в найбільшому міжнародному торговому співтоваристві, і, якщо обидві сторони зможуть досягти домовленості з питання про державні кордони, Росія, як очікується, отримає схвалення на вступ до СОТ до кінця року.

Каменем спотикання є відмова Росії надати Грузії інформацію про торгівлю на територіях Абхазії та Південної Осетії - грузинських автономіях, визнаних Москвою після війни з Тбілісі в серпні 2008 року.

Капанадзе повідомив, що нова пропозиція посередників стосується механізму моніторингу за торгівлею у цих регіонах, зокрема, створення системи електронного обміну інформацією та міжнародного спостереження.

"Це найбільш компромісне рішення, яке має бути прийнятне для всіх... Якщо Росія погодиться на цю пропозицію, то вона стане членом СОТ", - заявив глава грузинської делегації за 15 хвилин до початку чергового раунду переговорів, що проходять в Швейцарії.

За його словами, невідомо, коли російська сторона дасть відповідь на пропозицію. У разі прийняття пропозиції, сторонам належить обговорити лише деякі технічні деталі.

"Ми ознайомимо їх з нашою позицією. Вони або дадуть відповідь зараз, або відправляться в Москву, щоб ознайомити з пропозицією політичне керівництво країни".

Якщо сторони дійдуть згоди, то вже на засіданні 10 листопада може бути прийнято остаточне рішення про вступ Росії до СОТ.

СОТ, що об'єднує 153 країни, приймає рішення на основі консенсусу, і Грузія може заблокувати спробу Росії приєднатися до цієї організації, використавши право вето.

Росія - найбільша економіка, що залишається за бортом СОТ. Вона веде переговори про вступ до цієї організації вже 18 років.

 

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >