59% пенсіонерів з числа вимушено переміщених осіб не отримують виплати

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
59% пенсіонерів з числа вимушено переміщених осіб не отримують виплати
Періодично спалахують скандали, пов'язані з припиненням виплат ВПО.

Згідно з інформацією Пенсійного фонду, загальна кількість осіб з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, з 2014 року зверталися за відновленням пенсійних виплат, становило близько 1,2 млн осіб, з яких 809 тис. - пенсіонери ВПО з Донецької, а 424 тис. - з Луганської областей. Враховуючи офіційну інформацію ПФ, можна зробити висновок, що приблизно 59% пенсіонерів з числа ВПО виплати не отримують.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Котляр. За даними ПФ, всього на непідконтрольній території станом на серпень 2014 року перебувало 1278,2 тис. пенсіонерів, в тому числі в Донецькій області - 767,3 тис., у Луганській - 510,9 тис.

Найбільші пенсійні виплати ВПО були зафіксовані в 2015 році (956 тис. пенсіонерів), склали 29,4 млрд грн, у 2016-му - 11,5 млрд грн (пов'язано насамперед з прийняттям постанови Кабміну №365), а в 2017-му - 11,1 млрд грн. У квітні 2018 р. пенсії виплачені 562 тис. осіб, у травні - 501,9 тис., а в червні - 470 тис. осіб зі статусом ВПО. Тільки за травень кількість ВПО, які отримують пенсії, зменшилася на 60 тис. В квітні-травні 2018 р., за результатами верифікації інформації, пов'язаної з виплатами ВПО, Мінфіном направлено ПФ України 23 519 рекомендацій щодо зупинення/припинення держвиплат за критерієм "тривала відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, що дає підстави вважати, що ВПО повернулася до залишеного місцем постійного проживання". Не отримують пенсії ті що залишили місце тимчасового проживання, що виїхали, померли, не реєструються і не стали на облік як ВПО, і таких 650,4 тис. чоловік.

"Через неготовність правових процедур до подібних надзвичайних ситуацій протягом чотирьох років ВПО постійно стикалися з численними проблемами, в тому числі і при одержанні пенсійних виплат. Періодично спалахували більш або менш гучні скандали, пов'язані з припиненням виплат ВПО в результаті верифікації, що проводиться тими чи іншими відомствами", - зазначає автор.

Детальніше про проблеми виплати пенсій ВПО читайте в матеріалі Алли Котляр "Невиплата пенсій ВПО як символ лицемірства держави" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі