22 квітня Шостий апеляційний адміністративний суд продовжить розгляд позову Triantal Investments до НБУ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
22 квітня Шостий апеляційний адміністративний суд продовжить розгляд позову Triantal Investments до НБУ © mzd.com.ua
Якщо НБУ все ж таки програє, колишні власники одержать досить вагомі підстави для подальшого оскарження націоналізації.

22 квітня, одразу після виборів, Шостий апеляційний адміністративний суд продовжить розгляд позову Triantal Investments до НБУ про визнання протиправним і скасування розпорядження НБУ про проведення перевірки в Приватбанку в 2016 р. Triantal Investments - кіпрська компанія, яка підконтрольна Коломойському і свого часу володіла 16,8% акцій Приватбанку. У березні 2018-го вона вже виграла цю справу в Окружному адміністративному.

Про це в своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. Вона зауважує, що ніхто навіть не здригнувся. Зараз розгляд на етапі апеляції. Якщо НБУ все ж таки програє, колишні власники одержать досить вагомі підстави для подальшого оскарження націоналізації, адже саме результати цієї перевірки лягли в основу прийняття рішення про передачу банку державі. А НБУ й банк втратять додаткові підстави для притягнення до відповідальності колишніх власників і менеджменту банку за доведення його до неплатоспроможності.

"А 7 травня в Господарському суді буде слухання за позовом Коломойського й Triantal Investments про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 р. між Мінфіном і колишніми акціонерами. Не далі як 9 квітня суд задовольнив клопотання позивачів про розширення переліку їхніх вимог, доповнивши справу пунктом про повернення їм акцій Приватбанку. До націоналізації пакет акцій Приватбанку, що належав Коломойському, становив 41,6%, а Triantal Investments - 16,5, у сумі - 58%. Якщо їх повернуть, вважай, що банк у Коломойського в кишені, - зазначає оглядач. - Ми сумніваємося, що він йому потрібен, але контроль над банком, який є позивачем у Лондонському суді, - непогане придбання. І для того, щоб злити лондонську справу, багато не треба, достатньо просто провести через правління банку рішення про розірвання договору з Hogan Lovells, що знають Коломойського як облупленого й уміють вести справи такого роду, і передати його юристам Приватбанку, які другий рік світу білого не бачать через позови від колишнього власника, а деякі досі мають до нього ніжні почуття. І поки всі відволіклися на процеси націоналізації, важливо стежити за вмілими руками фокусника, який спритно намагається уникнути відповідальності".

Детальніше про комбінацію з повернення Приватбанку читайте в статті Юлії Самаєвої "Всі у сад! Каву пити..." в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі