2017 рік може стати точкою неповернення у спробах утримати глобальне потепління - Економіка - dt.ua

2017 рік може стати точкою неповернення у спробах утримати глобальне потепління

8 грудня, 2011, 12:33 Роздрукувати

За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), загальносвітове енергоспоживання зросте на третину за період з 2010 по 2035 роки. При цьому половину цього приросту забезпечать дві країни: Китай та Індія, які відповідно до чинної кліматичної угоди не мають жодних зобов'язань зі зниження викидів.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Ця інформація була озвучена на кліматичному саміті у Дурбані, який триває другий тиждень.

Як повідомив ZN.UA експерт Фонду цільових екологічних інвестицій Сергій Скібік, який входить до складу делегації України на саміті, МЕА констатує, що без додаткових дій, спрямованих на енергозбереження та протидію змінам клімату, зараз світ знаходиться на «траєкторії» зростання глобальної температури на 6°С . Тому до 2035 року необхідно знизити споживання викопних видів палива за рахунок відновлюваних джерел енергії та атомної енергії

При цьому, якщо країни хочуть загальмувати зростання температури на рівні, що не перевищує 2°С, то за чинної політики і вжитих заходів вже в 2017 році світ виявиться обмеженим існуючою на той момент інфраструктурою. Подальше нарощування інфраструктури призведе до того, що 2017 рік може стати свого роду «точкою неповернення» у спробах утримати глобальне потепління в межах 2°С.

Нагадаємо, Україна на перемовинах виступає за прийняття всеосяжної юридично зобов'язуючої угоди. А також заявила про готовність взяти на себе амбітні зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів, якщо в угоді буде враховано заходи, що стимулюють країни з перехідною економікою, до яких належить Україна.

Як повідомив С.Скібік, за оцінками Міжнародного енергетичного агентства світові викиди СО2 в 2009 році за секторами розподіляються наступним чином:

- тепло- і електроенергетика - 41%

- транспорт - 23%

- промисловість - 20%

- населення - 6%

- інші джерела - 10%.

В Україні ці показники, за оцінками Фонду цільових екологічних інвестицій, виглядають наступним чином:

- енергетика (включаючи транспорт) - 69%

- промислові процеси - 19%

- сільське господарство - 9%

- відходи - 3%.

Без урахування поглинання парникових газів в секторі лісового господарства та землекористування загальна сума викидів парникових газів в Україні становить 370,5 млн тонн СО2-еквіваленту.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >