130 млрд. грн. втрачає бюджет щороку через нереалізовані реформи ДФС та митниці, - Форум 64 бізнес-асоціацій України - Новини економіки. Огляди економічної ситуації в Україні та світі. - dt.ua

130 млрд. грн. втрачає бюджет щороку через нереалізовані реформи ДФС та митниці, - Форум 64 бізнес-асоціацій України

21 травня, 10:00 Роздрукувати

Такі дані були оприлюднені на III Open Economic Forum: "Економічне зростання та створення робочих місць: порядок денний для України" 18 травня в Києві. За даними Інституту соціально-економічної трансформації (ІСЕТ), які виголосив директор ІСЕТ Ілля Несходовський, сумарна цифра збитків, які щорічно несе державний бюджет внаслідок нереформованої ДФС та митниці, невпровадження податку на виведений капітал (через схеми по мінімізації податків через конвертаційні центри, "скрутки", "сірий імпорт", схеми із низькоподатковими юрисдикціями тощо) сягає більше 130 млрд. грн. "Якщо розрахувати через показник тіньової економіки (35% за офіційними даними МЕРТ та 42-43% за розрахунками міжнародних організацій), порівнявши його із більш менш розвиненими країнами Європи (12-15% від ВВП) – також отримуємо більш ніж 150 млрд гривень на рік втрат бюджету через нереформовані фіскальні органи", - йдеться у прес-релізі Форуму.

Українська Рада Бізнесу, як організатор Форуму, назвала першочергові реформи для внутрішньої модернізації підприємств, інвестиційної привабливості, детінізації і, як наслідок - збільшення зарплати на українців в реальному секторі економіки та зупинку трудової міграції.        Адже за даними КМІС, отриманими на замовлення ZN.ua, 45% - готові виїхати за кордон в пошуках більш високого заробітку й утримати їх від цього зможе лише ряд першочергових реформ.

Учасники Форуму вимагають реальної інституційної реформи фіскальних та митних органів, що надасть усім учасникам ринку рівний доступ до ресурсів та створить інвестиційну привабливість Україні. Далі - потрібен справжній (а не декларативний) контроль ланцюжка поставок товару, що виведе з тіні торгові операції з імпортом-експортом в усіх секторах ринку. Ну а зниження навантаження на фонд оплати праці та заміна дискреційного податку на прибуток новою моделлю податку на виведений капітал надасть можливість для розвтику підприємств, стимулює підприємців відповідально ставитися до податків та надасть ресурс для збільшення заробітні плати. Саме рост економіки, рівність усіх учасників у доступі до ринків та ресурсів призведе до відновлення справедливості та виходу підприємців з тіні.

Форум запропонував державному секретарю Міністерства фінансів України Євгену Капінусу протягом місяця подати до Кабміну стратегічний план реформування ДФС та митниці на 3 роки, розроблений за участі бізнеса та експертів. Також учасники Форуму запропонували створити міжвідомчу робочу групу при Міністерстві фінансів та напрацювати законопроект з реалізації системи "Такс-інвойс" та електронні ТТН (торгово-товарна накладна). До того ж, дієвим механізмом контролю торгових операцій має бути механізм "кешбек для покупця", нещодавно представлений до обговорення Мінфіном. Резолюція Форуму знаходиться на сайті УРБ, а оргкомітет чекає на проактивність учасників форуму в фіналізації обговорення. По закінченні обговорення протягом 2 тижнів текст буде фіналізовано та Резолюція буде відправлена очільникам усіх гілок влади в Україні.

Форум проходить за підтримки: Асоціації платників податків України, Асоціації підприємств інформаційних технологій України, "Датський Рада у справах біженців", Асоціації "Український імпортери побутової електроніки", реанімаційні пакета Реформ, Української федерації індустрії безпеки, Хай-Тек Офіс України, CASE Україна, Американської торгової палати, Всеукраїнської аграрної Ради, Європейської Бізнес Асоціації, інституту соціально-економічної трансформації, Міжнародного інституту менеджменту, Української Асоціації прямих ін Одажіу, Національна організація роздрібної торгівлі "НОРТ", Торгово-промислової палати України. Інформаційні партнери Форуму: Obozrevatel.ua, Інтерфакс-Україна, Дзеркало тижня, журнал "Новий Час", інформаційно-аналітичний партнер "Ліга: Закон", журнал "Бізнес.UA".

Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 13 жовтня-19 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >