Радіація за зеленим тарифом - Екологія - dt.ua

Радіація за зеленим тарифом

20 червня, 2014, 18:13 Роздрукувати Випуск №22, 20 червня-27 червня

Україна за псевдовигоду поставить масовий радіаційний експеримент над своїми громадянами

Доки люди намагалися змінити систему влади в країні, доки на Майдані горіли шини і проливалася кров, спритні ділки не марнували часу. У комфортних кабінетах тишком-нишком розроблялися плани руйнування економіки України. Нищити можна й інвестиціями. Наприклад, ви виробляєте продукцію з відходів деревини. У вашого сусіда теж багато лісів і багато відходів деревини. І він може стати вашим конкурентом. Як прибрати конкурента? Позичте грошей на спалювання його сировини, наприклад на теплоелетростанціях! Саме останній варіант зараз в Україні і реалізується. 

На території Полісся під гаслами зеленої енергетики за кошти ЄБРР заплановано побудувати десятки теплоелектростанцій (ТЕС), які працюватимуть на місцевій деревині. Перша така ТЕС (потужністю 18 мегават) уже готова до пуску в смт. Іванків Київської області. Щодня будуть спалювати 600 тон — 15 залізничних вагонів радіаційної деревини.

Прості розрахунки свідчать: за рік із місцевих лісів "витягнуть" близько 1 кюрі, це 3,7×1010 розпадів у секунду радіонуклідів. В лісах знаходяться мільйони кюрі. Кількістю радіації 1 кюрі можна опромінити — до гранично допустимої дози для населення 1 міліЗіверт на рік — до 500 тис. дітей! А таких ТЕС по всьому Поліссю планують поставити десятки! Масштабність експерименту вражаюча. 

Звісно, розумний господар такого цінного промислового ресурсу як деревина не палитиме. Він зробить із неї продукцію і продасть, що значно вигідніше. Для виготовлення продукції годиться вся деревина Полісся, навіть із зони відчуження. Адже шкідливою для здоров'я є лише деревина зі значним вмістом g-випромінювачів (жорсткого електромагнітного випромінювання). Бо навколо продукції створюється іонізуючий фон. Це насамперед вміст цезію-137. Завдати шкоди здоров'ю може виріб із деревини, в якій вміст цезію на кілограм деревини перевищує 1500 бекерелів (випромінювань у секунду). Такої активності по цезію немає в основній масі деревини навіть у Чорнобильській зоні відчуження. За іншими радіонуклідами деревина не нормується, бо їх вміст ніякої шкоди нікому не завдасть. Отже, ЄБРР, фінансуючи "зелену енергетику" на українському Поліссі, знищує конкурента з виробництва продукції з деревини (ДСП, ДВП, OSB, ламінати тощо). Продукцію завезуть із Європи.

Яка вигода від таких ТЕС для України?

1) Україна отримає тимчасові інвестиції, втративши при цьому деревообробну промисловість. 

2) Україна отримає "чорну діру" в бюджеті для фінансування корупції. В Європі ринкова ціна на електроенергію становить 0,2—0,3 євро за кіловат/годину. Держава зобов'язана викупити енергію від таких ТЕС за зеленим тарифом — приблизно 0,3 євро. Продати комусь такі дорогі кіловат/години буде непросто.

3) Україна за псевдовигоду поставить масовий радіаційний експеримент над своїми громадянами. 

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво