Ото дають! Якби Унаву спрямувати на Межигір’я…

Поділитися
Очисні споруди останніми роками перестали повною мірою виконувати свою функцію, і, практично, неочищені стоки каналізації КП «Фастівводоканал» безперешкодно потрапляють у річку Унаву.

Тече Житомирською та Київською областями невелика річка Унава - права притока річки Ірпінь. Багато років її мальовничі береги вабили відпочивальників, любителів зеленого туризму, аматорів рибальства. Нині тих, хто ризикне відпочити біля цієї річечки, очікують незабутні враження.

Річ у тому, що місцеві очисні споруди останніми роками перестали повною мірою виконувати свою функцію, і, практично, неочищені стоки каналізації КП «Фастівводоканал» безперешкодно потрапляють у річку Унаву. Внаслідок цього повітря в одному з фастівських мікрорайонів і прилеглих до нього селах просякло смородом, якість води в тамтешніх криницях (які славилися колись «здоровою залізистою водою») різко погіршилася. Ну а риба в Унаві, що перетворилася, за словами місцевих жителів, на стічну канаву, просто не виживає.

Розсерджені люди, задихаючись від смороду, неодноразово зверталися в різні інстанції. Місцева влада, бодай через своє географічне розташування, не могла їх не почути. Тому засідання Фастівської міської ради пройшло не у звичних чотирьох стінах, а на очисних спорудах водоканалу, щоб депутати могли наочно переконатися в небезпеці екологічної проблеми. У виступі директора КП «Фастівводоканал» Івана Соломахи на виїзному засіданні міськради прозвучав такий факт: починаючи з 1999 року, тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення компенсували тільки 70-80% їхньої реальної вартості. Тобто проблема впирається у фінансово-економічний стан підприємства. На тлі хронічної нестачі грошей, підкреслив Іван Соломаха, без повної реконструкції каналізаційних очисних споруд не обійтися.

… Зі звернення депутата Фастівської міськради (від Малоснітинської громади) Олександра Бабського до голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка: «Як реакція влади, рішенням сесії облради від 23.08.2011 р. було передбачено кошти на суму 940 тис. грн. для проектування реконструкції очисних споруд м. Фастова, головний розпорядник коштів і виконавець робіт - головне управління ЖКГ і ПЕК облдержадміністрації. Торік головний розпорядник коштів не освоїв, - інакше кажучи, не зробив абсолютно нічого корисного. На поточний рік коштів в обласному бюджеті на ці потреби не передбачено. Тобто наша проблема з місця не зрушилася, хоча ви особисто казали, що вона вже вирішується».

На думку Олександра Бабського, сільська громада глибоко розчарована невиконанням публічних обіцянок губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка. Звертався невгамовний депутат із запитом і до голови Київської облради Олександра Качного, був у того на особистому прийомі й навіть від його імені запевнив громаду у вирішенні проблеми.

Голова облради не тільки визнав, що головне управління житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Київської облдержадміністрації не освоїло кошти на проектування реконструкції каналізаційних очисних споруд для Фастова, а й видав нову порцію обіцянок: «Зважаючи на те, що програма «Охорона довкілля та раціональне використання природних ресурсів Київської області» закінчилася 2011 року, а рішенням Київської обласної ради від 28.12.2011 р. затверджено програму «Охорона довкілля та раціональне використання природних ресурсів Київської області на період до 2016 року»… захід «Проектування реконструкції каналізаційних очисних споруд для м. Фастів» на суму 940,0 тис. грн. необхідно передбачити в новій програмі».

Ось так: мовляв, набирайтеся, люди, терпіння ще на кілька років. Ну а поки що продовжуйте дихати смородом замість чистого повітря, пийте затхлу воду, яка давно не відповідає нормам, у розпал літньої спеки не купайтеся в річці поблизу. І, звісно, сподівайтеся на краще, адже влада пообіцяла... Але обіцяти, як відомо, не означає женитися. І чи дочекаються місцеві жителі хоча б проекту реконструкції очисних споруд (не кажучи про саму реконструкцію), ще питання. Виходячи бодай із того, що сума, планована на проект у 2011 році, з урахуванням передбачуваної інфляції може виявитися недостатньою для цих потреб у 2016-му. Та й що означає доля маленької річечки, якщо кошти можна вкласти, наприклад, у якийсь «цікавий» гучний проект, який дасть змогу здобути і престиж, і гроші?..

«Після неодноразових звернень громади у всілякі інстанції та широкого розголосу про екологічне неблагополуччя на берегах Унави, можливо, щось змінилося на краще?» - таке запитання я адресувала сільському голові Малоснітинської сільської ради В.Литвину.

«Жодних позитивних змін так і не відбулося, - констатував Віктор Петрович. - Ми з нашою проблемою виявилися нікому не потрібними. Чи ми взагалі потрібні тільки для виборів?..»

Як у воду (хоча й добряче скаламучену неочищеними каналізаційними стоками) дивиться дуже досвідчений сільський голова. Вибори до парламенту неухильно наближаються, і, чесно кажучи, заздрити висуванцеві від партії влади, який ризикне запропонувати свою кандидатуру на цьому виборчому окрузі (до якого входять місто Фастів та Фастівський район), не доводиться. Адже зневірені люди можуть і «вмити» такого кандидата водицею, доволі далекою від ідеалу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі