ЗОЛОТО НА БЛАКИТНОМУ

Поділитися
На завершення концертно-театрального сезону в Києві відкривається великий, тривалістю у два місяці, музичний фестиваль під відкритим небом — «Київські літні музичні вечори»...

На завершення концертно-театрального сезону в Києві відкривається великий, тривалістю у два місяці, музичний фестиваль під відкритим небом — «Київські літні музичні вечори». Цього року він відзначатиме перший ювілей — п’ятиріччя, ставши за такий невеличкий термін відомим і популярним.

Маріїнський парк вирізняється з-поміж інших особливим атрибутом — літньою естрадою, яка вміщає великий колектив музикантів, а також багато глядачів. У парку нас охоплює особливий стан, і все довкола ми «прочитуємо» крізь його призму. Відкритий естрадний майданчик перетворює парк на витвір мистецтва не лише зовнішньою формою, а й змістом. Протягом століття тут звучало багато музики, побувало чимало відомих музикантів. Концерти на відкритому повітрі завжди були невід’ємним атрибутом Маріїнського парку і з 1998 року набули систематичного характеру у вигляді щорічного міжнародного фестивалю «Київські літні музичні вечори». Фестиваль організували та відкрили спільними зусиллями міського управління культури, Міжнародного добродійного фонду конкурсу Володимира Горовиця, засновником і директором якого протягом багатьох років був відомий український композитор Іван Карабиць, що не тільки прославив Київ і Україну своєю творчістю, а й зробив внесок у розвиток національної культури загалом.

На відміну від більшості фестивалів «Київські літні музичні вечори» не мають тематичної спрямованості. Зміст фестивалю не обмежений жодними рамками. Тут — повна свобода. Та найголовніше, що його учасниками неодмінно є музиканти та колективи високого рівня, як славетні, так і початківці. Це не умова фестивалю, це сформована за п’ять років традиція. Ювілейного року на шостому фестивалі майже в усіх великих симфонічних концертах як соліст та акомпаніатор грає Національний заслужений академічний оркестр України (художній керівник і головний диригент Володимир Сіренко).

Протягом двох місяців у літні вихідні дні на відкритій естраді можна послухати музику найрізноманітніших стилів і жанрів — це, безумовно, і класика, і сучасне музичне мистецтво, і джаз. Джазовим концертам, як правило, присвячується два дні фестивалю (цього року, щоправда, був лише один день), присвячені пам’яті відомого музиканта, теоретика джазу Володимира Симоненко. Він був не тільки ідеологічним центром київського джазу, він був людиною, яка віддала цій справі всього себе. У світлі продовження його справи джазові концерти пам’яті Володимира Симоненка — це деякою мірою символ вітчизняних джазменів.

Літні концерти на відкритому майданчику, що відбуваються, можливо, не у такій якості в багатьох містах, немислимі без духового оркестру. Перші концерти фестивалю відкривали духові колективи училища Глієра під управлінням Володимира Дума і Михайла Мороза і державний духовий оркестр України (який у народі називають Держдухом) під управлінням Андрія Кібіти.

Цього року програма фестивалю, негласно організованого під егідою святкування столітнього ювілею всесвітньо відомого київського піаніста Володимира Горовиця, включає низку концертів фортепіанної музики за участю лауреатів різних років конкурсу пам’яті Горовиця.

Ще одна особливість фестивалю в тому, що тут звучить багато відомої музики. Це виправдано його концепцією. Насамперед концерти на відкритій літній естраді, свобода в пересуванні глядачів, настрій, що його створює Маріїнський парк, — усе це підводить до домінанти популярної музики. Тут люди мають слухати музику, яку вони люблять.

На фестиваль приїжджає багато відомих музикантів-солістів. Цього року понад десять солістів беруть участь у симфонічних, камерних і сольних проектах. З Національним симфонічним оркестром виступають диригенти Джордж Стеллуто (США), художній керівник і головний диригент колективу Володимир Сіренко (Україна), Дмитро Логвин (Україна), В’ячеслав Тимохін (США). У концертному проекті Миколи Сука грає оркестр «Філармонія» під управлінням художнього керівника й головного диригента Миколи Сукача (Україна).

У рамках «Київських літніх музичних вечорів» останніми днями фестивалю Міжнародна літня музична академія проводить концерти й майстер-класи (у вигляді концертів) за участю молодих музикантів із багатьох країн.

Така ось різноманітна програма нинішніх «Київських літніх музичних вечорів», які протягом двох місяців збирають численну публіку. Золотаво-блакитний фасад, який видніється крізь рясне листя Маріїнського палацу, немов відбиває призахідне сонце на тлі вечорового літнього неба. А місця для глядачів розташовані так, що з них можна милуватися загравою. Можливо, цей збіг не випадковий. Адже така краса створена самою природою. Адже це золото на блакитному...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі