Живі і стильні - Культура - dt.ua

"Живі" і стильні

17 квітня, 2015, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 17 квітня-24 квітня

Дві особливо очікувані театральні прем'єри цього сезону заявлені вже наступного тижня, наприкінці квітня. Національний театр ім. Івана Франка представить свою версію знаменитої шведської п'єси Августа Стріндберга "Ерік XIV", а Київський академічний театр на Подолі незадовго до Дня перемоги покаже популярну п'єсу Віктора Розова "Вічно живі". 

 

Дві особливо очікувані театральні прем'єри цього сезону заявлені вже наступного тижня, наприкінці квітня. Національний театр ім. Івана Франка представить свою версію знаменитої шведської п'єси Августа Стріндберга "Ерік XIV", а Київський академічний театр на Подолі незадовго до Дня перемоги покаже популярну п'єсу Віктора Розова "Вічно живі". 

У франківців "Еріка" ставить художній керівник театру Станіслав Мойсеєв. Жанр визначений як ексцентрична драма. Попередній анонс цього проекту націлює глядача на перекличку епох — нашої теперішньої й аж XVI ст.! "Хоча події п'єси відбуваються в XVI ст. у Швеції, в часи правління короля Еріка XIV, чий батько — засновник шведської держави, ці ж події досить співзвучні й певним сучасним українським реаліям… Сам король Ерік був неординарною особистістю, мав схильність до шизофренії. Ерік став першим королем Швеції, котрий наказав звертатися до нього зі словами "Ваша величносте". 

Що стосується виконавця головної ролі, то тут на театральних завсідників чекає сюрприз. Починав сценічну дистанцію (у зв'язку з п'єсою Стріндберга) Остап Ступка, а до фінішу приходить Євген Нищук, екс-міністр культури України, а тепер і народний артист України. У спектаклі також грають Олексій Богданович, Василь Баша, Олег Стальчук, Анжеліка Савченко, Ніна Гіляровська, Любов Кубюк та багато інших (п'єса густо населена). 

Эрик
Євген Нищук

Перші глядачі поточних театральних репетицій кажуть, що це буде один із найкращих і найбільш стильних спектаклів франківців останнього часу.

…Ще одне театральне очікування — у зв'язку з прем'єрою Театру на Подолі (25, 26 квітня). Це знаменита п'єса Віктора Розова "Вічно живі". Фактично, з цієї п'єси колись і народився тепер уже легендарний театр "Современник". Цей же розовський текст ліг в основу сценарію геніального фільму Михайла Калатозова "Летять журавлі" з Тетяною Самойловою в головній ролі, — стрічка увінчана Золотою пальмовою гілкою в Каннах. 

У спектаклі подольців грають Сергій Бойко, Тамара Плашенко, Алла Сергійко, Василь Кухарський. Вероніку грає Вікторія Булітко, яку високо оцінили глядачі та критики після її ролі Валентини у спектаклі "Минулого літа в Чулімську". Сюжет "Вічно живих" — історія про любов і зраду на тлі війни. Це також тема конфлікту батьків і дітей, тема інтелігенції та її компромісів. 

Віталій Малахов розповідає DT.UA, що передпрем'єрні покази "Вічно живих" доволі тепло зустріли віддані глядачі Театру на Подолі. Режисер у них запитував: "Ну хоча б не пахне в цьому спектаклі Радянським Союзом?" Йому відповідали: "Пахне війною й любов'ю…" 

На думку режисера, у цій п'єсі є живі людські характери, відчувається біль драматурга за своє, обпалене війною, покоління. І, як завжди, актуальні й співзвучні нашому часові багато мотивів: можуть змінюватися тільки історичні декорації, а любов людей, моменти їх вибору — це все залишається, коли б не жила людина…

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво