Згідно зі своїм статусом кіностудія ім. Довженко не підлягає приватизації – Олесь Янчук

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Згідно зі своїм статусом кіностудія ім. Довженко не підлягає приватизації – Олесь Янчук Кіностудія ім. Довженко може бути приватизована лише після позбавлення її статусу національної
Приватизація кіностудії можлива тільки після зняття з кіностудії статусу національної.

Директор Національної кіностудії імені Олександра Довженка Олесь Янчук в інтерв'ю DT.UA розповів про перспективи студії і можливості її приватизації.

За словами Янчука, на сьогоднішній день статус кіностудії не дозволяє провести її приватизацію, це можливо тільки після зняття зі студії статусу національної. "Якщо з кіностудії знімуть статус національної, і уряд виставить її на приватизацію, то це дійсно реально. Але, звичайно, буде великbq опір кінематографістів. Адже є сумні наслідки приватизації Одеської кіностудії. Сьогодні вона мертва. Там не знімається жодного фільму", - зазначив він.

Він зазначив, що приватизація кіностудії – ініціатива першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, який запропонував виставити на приватизацію 893 державні установи.

Янчук також додав, що студія володіє обширними територіями і цінним реквізитом. "Є 16 га нашій землі - тим більше в парковій зоні. Мені розповідав колега, що при уряді Азарова тут планувався елітний житловий мікрорайон. У нашої студії п'ять павільйонів, один з яких - найбільший в Європі. Є понад 100 тис. одиниць костюмів. Це унікальні костюми, які коштують великих грошей. Також зберігаємо понад тисячу одиниць зброї - шаблі козацької доби, зброя часів Першої та Другої світових воєн. Це все знадобиться, якщо будуть фільми на військову та історичну тематику. Одним словом, є багато цінного реквізиту", - підкреслив він.

"І землі студії вистачає. Свого часу ми пропонували побудувати тут сучасне кіномістечко: мультиплекс, кілька кінозалів, розважальний центр. Таке вливання грошей відразу підніме і престижність цього району. Можна буде влаштовувати прем'єри, фестивалі. Саме місце оживе, кров буде циркулювати організмом студії. Причому це не голослівні плани. Є реальні інженерні розробки, щоб реалізувати цю ідею", - додав Янчук.

За його словами, майбутнє студії у разі приватизації залишиться невідомим, невідомо і те, чи зможуть брати участь у приватизації працівники студії. "Про це треба запитати у тих, хто може ініціювати приватизацію. Ми ж усі тут наймані працівники. Якщо навіть будуть акції, та їх роздадуть співробітникам студії, то завтра прийде грошовий "дядечко" і скупить їх у бідних кінематографістів по 20 доларів", - підкреслив Янчук.

Читайте повністю інтерв'ю Катерини Константинової з Олесем Янчуком у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі