ЗАЙДИ В ОКЕАН - Культура - dt.ua

ЗАЙДИ В ОКЕАН

5 грудня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №47, 5 грудня-12 грудня

Цього тижня група «Океан Ельзи» презентувала свою нову концертну програму «Тихий Океан». Лідер групи С.Вакарчук заявив, що хоче показати слухачам «неприкритий Океан Ельзи»...

Цього тижня група «Океан Ельзи» презентувала свою нову концертну програму «Тихий Океан». Лідер групи С.Вакарчук заявив, що хоче показати слухачам «неприкритий Океан Ельзи». І, щоб не бути голослівними, музиканти відкрили слухачам «святая святих» — свою лабораторію, студію, в якій писали свій останній альбом «Суперсиметрія». Саме тут вони почали знайомити публіку зі своєю новою і досить незвичною для сучасної музики ідеєю — програмою «Тихий Океан», призначеною виключно для безпосереднього спілкування зі слухачем. Ця програма — не звична «розкрутка» нового альбому. Основна цінність — у її унікальності, оскільки звучатиме програма лише у концертному виконанні.

З чим же пов’язане таке прагнення «ексклюзивності»? Заманювати слухачів на свої концерти «Океану Ельзи» немає потреби — зібрати зал їм наразі нічого не коштує. Музиканти вважають, що цей крок дозволить їм розширити концертну аудиторію і показати публіці зовсім новий — «Тихий Океан Ельзи». Чи буде цей шлях вдалим — покаже час. А поки що залишається радіти, що «Океан Ельзи» ще не влігся на лаври.

Уперше в концерті групи бере участь струнний квартет і жіночий бек-вокал. Участь «акустики» в концертному виконанні справді виправдала себе — по-перше, вона трохи наблизила звучання «концертного» «Океану» до звучання «студійного» «Океану», по-друге, сама музична тканина виконання стала значно багатшою. Що й казати, електричний рок-концерт — розвага специфічна. Вона має безліч шанувальників, але залишається досить велика частина шанувальників групи, які віддають перевагу альбомам, а не концертам. Саме вони зможуть особливо тонко оцінити акустичні аранжування «Тихого Океану», як колись оцінили спільну роботу «Океану Ельзи» та оркестру «Ренесанс».

Наявність жіночого бек-вокалу в окремих випадках надає композиції трохи стандартизованого звучання (наприклад, у «Холодно»). Це спрощує сприйняття, але неповторний шарм у виконанні соліста при цьому втрачається. Деякі блюзово-романсові та роково-романсові композиції не витримують «прикрашань». Зате, наприклад, у композиції «Позич мені сонце» бек-вокал виявився цілком доречним.

Для представлення своєї нової програми «Океан Ельзи» вибирає оперні театри і невеликі концертні зали шести найбільших міст України. Треба сказати, досить ризикований крок, оскільки мала сцена — це максимальне наближення до слухача, сцена концертного залу — це максимальне наближення до слухача досвідченого й вимогливого. Рок-виконавець має бути сміливим. Музиканти «Океану» називають цю сміливість зрілістю.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво