ЗАПРОШЕННЯ НА КАРНАВАЛ - Культура - dt.ua

ЗАПРОШЕННЯ НА КАРНАВАЛ

6 вересня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 6 вересня-13 вересня

Наше уявлення про Мексику вкладається в простенький асоціативний ряд: сомбреро, кактус, текіла і нескінченний, «сльозоточивий» мексиканський телесеріал.....

Наше уявлення про Мексику вкладається в простенький асоціативний ряд: сомбреро, кактус, текіла і нескінченний, «сльозоточивий» мексиканський телесеріал...

З кожним роком в Україні цей список поповнюється, і останнім часом — не лише за рахунок стереотипів. Два роки тому в Києві відкрилося Почесне консульство Мексики в Україні, яке очолив відомий український адвокат, власник адвокатського агентства «ЮКом» Іван Петрович Шкрум. За його активного сприяння в Україні відбулася презентація унікальної мексиканської виставки «Великі майстри народного мистецтва Мексики». Її представляють МЗС Мексики, Посольство Мексики в Польщі й Україні, а також низка громадських і культурних організацій.

Ця унікальна виставка вже об’їздила весь світ. І скрізь сприймалася на «ура». Експозиція акумулювала в собі всі досягнення мексиканського мистецтва, в якому вигадливо переплелися культури Старого і Нового Світу, утворивши «гримучу суміш» народних традицій, давньої філософії майя, пасіонарності конкістадорів, іспанського темпераменту й індійської незворушності.

За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Мексики в Польщі й Україні пана Лоренсо Віньяля, виставка робіт народних майстрів — це втілення всієї багатогранної сутності такого складного етно-культурного феномену, як Мексика і мексиканці.

Крім того, це приклад, як держава може не лише врятувати народне мистецтво, а й зробити це вигідним видом бізнесу і своєрідною візитною карткою країни.

Передісторія проекту така. Національний банк Мексики протягом двох років відібрав п’ятдесят найкращих майстрів народної творчості і субсидіював їхню діяльність. А коли вони твердо звелися на ноги, вступив у дію наступний етап банківського проекту — створення майстерень і підприємств малого бізнесу, з рекламною і загальнодержавною підтримкою. Саме ці люди і створили те, що із захопленням сприймається в будь-якій країні планети.

Колекція, яка нарешті добралася і в Україну, включає добірку виробів, характерних для мексиканського народного мистецтва. Експозиція охоплює дев’ять напрямів, що визначаються, виходячи з «творчого матеріалу» — глина, метал, папір, дерево і т.ін. Але ці напрями відокремлені лише формально. Народні майстри не обмежують себе вузьким вибором, вони намагаються синтезувати все багатство народної культури. І це неймовірне змішання стилів, технік, кольорів та епох викликає у душі глядача відчуття карнавалу — веселого і доброго дійства, яким так славиться Латинська Америка.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво