За жодні гроші! Вбрання Марії Каллас, Клаудії Кардинале, Мілли Йовович, Ави Гарднер — ексклюзивним транзитом у столиці

Поділитися
Виставка «Півстоліття італійської моди» розгорнута в Музеї мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків...

Виставка «Півстоліття італійської моди» розгорнута в Музеї мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків. Експозиція триватиме місяць (її організували посольство Італії, Італійський культурний центр і Ukrainian Fashion Week). На цій півстолітній виставці якості та елегантності можна побачити сукні Мілли Йовович і Наомі Кемпбелл, взуття Одрі Хепберн і смокінг Джеймса Бонда, прикраси Хіларі Клінтон і Ненсі Рейган...

Модна виставка подорожує світом уже 15 років. Її куратор — колишня модель і журналістка, а тепер історик від моди Фіорелла Гальгано. Створюючи експозицію, вона хотіла показати, як розвивалася мода в Італії протягом півстоліття. До того ж, згідно з умовою організаторів, жодна річ від знаменитих кутюр’є не може бути продана за жодні гроші. Природно, що на цій кількості ексклюзивного одягу синьйора Гальгано не зупиниться, вона продовжує поповнювати колекцію, скуповуючи речі на аукціонах або просто просить «поділитися» ними зірок.

Взагалі, як відзначають видання, котрі спеціалізуються на top fashion, нині модна індустрія Італії явно перебуває на піднесенні. Але ж італійська мода — це не тільки одяг... Наприклад, червоний автомобіль Феррарі.

Ну, а якщо пригадати «стислий екскурс» історії італійської моди, то офіційною датою її народження значиться 12 лютого 1951 року. Саме того дня Джованні Баттіста Джорджіні, директор із закупівель низки великих американських магазинів, вирішив вивести італійську моду на міжнародний ринок. Так він почав співпрацювати з найвідомішими дизайнерами Італії. Справа виявилася настільки успішною, що наступного року надійшло понад 300 запрошень до співпраці! Після цього лейбл Made in Italy став дуже відомим. Нині весь світ знає такі імена як Джорджіо Армані, Версаче, Фенді, Сальваторе Феррагамо, Гуччі, Джанфранко Ферре, Прада, Труссарді, Каваллі, Еміліо Федеріко Шуберт і багато інших. Ці Будинки моди диктують усьому світові, як треба вдягатися. Але здебільшого шедеври італійської високої моди можуть дозволити собі лише дуже заможні синьйори.

На виставці «50 років італійської моди» Фіорелли Гальгано в затишних кімнатах музею Богдана і Варвари Ханенків і експонуються моделі від цих знаменитостей. У колекції понад 150 вечірніх суконь, костюмів та аксесуарів. Причому дизайнерські розробки представлено, починаючи з 1940-х років.

Відкривається експозиція сукнею «Чорна Мадонна» (так називають покровительку шахтарів з острова Сардинія)...

Далі сукня від сестер Фонтана, яку носила кінодіва Ава Гарднер 1956 року, а потім Аніта Екберг у фільмі Фелліні «Солодке життя» 1960-го. Як відомо, цього екстравагантного персонажа Аніти Екберг, прототипом якого була Ава Гарднер, придумав Фелліні. «Для Ави, — пише біограф Сервер, — знамениті кадри у фонтані (і взагалі перша частина фільму «Солодке життя») мали вигляд як зняте на плівку її повсякденне життя…»

Вихідний костюм Джеймса Бонда (в якому актор Пірс Броснан зіграв агента 007 у фільмі «Помри, але не зараз»)
Шанувальники бондіани можуть помилуватися смокінгом від Бріоні для Джеймса Бонда — Пірса Броснана у фільмі «Помри, але не зараз». Вражає розкішна шифонова з вишивкою сукня від Прада для Мілли Йовович, у якому вона з’явилася на прем’єрі «Жанни д’Арк». Також у колекції знаменита шикарна сукня Jungle від Версаче — у ній красувалася Дженіфер Лопес на церемонії вручення премії «Оскар». Або жовті туфлі-балетки з телячої шкіри від Феррагамо, які носила Одрі Хепберн у фільмі «Римські канікули»... А виставлену чорну оксамитову сукню Кармен (природно, з великим червоним жабо) від Ренато Балестра надягала знаменита оперна діва Марія Каллас.

На найпочеснішому місці в експозиції піжама (також із жабо — до речі, популярна в ті часи річ із дамського гардеробу) від Галітціне, яку носила Дала Клаудії Кардинале в «Рожевій пантері». Як сказав про неї голлівудський актор Давид Найвен, «після спагеті Клаудія Кардинале найпрекрасніший винахід італійців». Відомо, що знаменита італійка знялася у понад 150 фільмах, і жодного разу — оголеною! В автобіографічній книжці «Мені пощастило» вона досить відверто написала: «Я люблю секс і в кіно, і в житті, але оголеною не знімаюся...» Лише в одному фільмі Вісконті «Туманні зірки Великої Ведмедиці» камера зняла її в нічній сорочці проти світла. Наче видно «всю», але крізь прозору тканину.

Сумочка самої Жаклін Кеннеді!
Цікава деталь: усі строї кінозірок розміщено в залах постійної експозиції Музею Ханенків. Виходить, що по сусідству, наприклад, із тією ж таки піжамою Клаудії Кардинале — скульптура Мадонни з немовлям. Або амури Франсуа Буше мовчки спо­глядають сукню «Жіночий лемент» від Енріко Ковері.

На виставці представлено також деякі аксесуари італійських законодавців моди. Деякими з них доповнювали свій туалет дружини можновладців. Наприклад, сумочка Жаклін Кеннеді, сережки й намисто з позолочених лісових горіхів Хіларі Клінтон або намисто зі стразами Ненсі Рейган...

А на першому поверсі музею (багато хто починає дивитися експозицію саме звідти, ще не відаючи, яке розмаїття вбрань очікує їх вище) виставлено фотостенди модних Будинків. На них фотографії, вирізки з часописів... А також ескізи майбутніх моделей одягу високої моди, на ярличках яких після їх втілення в реальність значилося «від...»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі