З часом УАПЦ може об'єднатися з УПЦ КП в тій чи іншій формі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
З часом УАПЦ може об'єднатися з УПЦ КП в тій чи іншій формі Приєднання осколків УАПЦ до УПЦ КП суспільство сприйме як щось само собою зрозуміле
Втрата двох ключових гравців релігійного поля України сильно відбилася на церкви.

Не зважаючи на існуючі нині розбіжності між УАПЦ та УПЦ КП, їх об'єднання в тій чи іншій формі - справа часу, пише в статті DT.UA журналіст, експерт з питань релігії Катерина Щоткіна.

"Питання лише в тому, як це відбудеться. Буде це стихійне "приєднання частинами" - переходи приходами з УАПЦ в УПЦ КП, поки від УАПЦ нічого не залишиться. Чи з ініціативи влади - місцевої або навіть центральної. Чи УАПЦ збереться на останніх силах і зробить цей крок принаймні таким, що запам'ятається. У неї все ще є для цього прихований резерв - можливе об'єднання з УАПЦ(о) на чолі з архієпископом Харківським Ігорем Ісіченком. Це об'єднання навряд чи допоможе УАПЦ надовго втриматися на плаву. Але принаймні додасть їй трохи ваги в можливих переговорах із УПЦ КП", - зазначає автор.

Ворожнеча між УПЦ КП і УАПЦ почалася з їх першого об'єднання, а точніше створення УПЦ КП "на базі" УАПЦ, яке коштувало автокефальної церкви цілісності. Весь подальший час їх взаємовідносин будувалася за принципом "не забудемо, не пробачимо". Разом з тим, УПЦ МП також не втрачала можливість вбити клин між церквами, щоб перешкоджати їх об'єднання.

"Однак останній рік змінив усе. Зрушення в житті цілої країни і самі собою не могли не позначитися на церкві. Та й у самій церкві природно настав час зміни еліт. За останні півроку релігійне поле України втратило двох ключових гравців - людей, котрі визначали сам вигляд цього поля. Влітку не стало митрополита Володимира, тепер - митрополита Мефодія", - додає Щоткіна.

Разом з тим, УАПЦ підійшла до зміни предстоятеля в такому стані, що найбільшою проблемою для неї стає не зміна кадрів, а питання фізичного виживання.

"На нинішньому суспільно-політичному тлі приєднання осколків УАПЦ до УПЦ КП буде сприйняте як щось саме собою зрозуміле: українська церква має нарешті дооформитися, суперечності - канути кудись глибше, і "українське православ'я" можна буде зі спокійною душею протиставити "московському". На що вже готове суспільне (а можливо, готується й державне) замовлення", - підсумовує експерт.

Подробиці читайте в статті Катерина Щоткіної "Від часу особистостей - до часу стратегій" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі