Європейські зірки закликали бойкотувати "Євробачення" в Ізраїлі

Поділитися
Європейські зірки закликали бойкотувати "Євробачення" в Ізраїлі Європейські зірки закликають бойкотувати "Євробачення" © Andres Putting / eurovision.tv
Артисти закликають до бойкоту через позицію країни по Палестині.

Понад 140 діячів мистецтва з Європи та за її межами написали відкритий лист, в якому підтримали заклик палестинських артистів бойкотувати Міжнародний пісенний конкурс "Євробачення", який у 2019 році повинен пройти в Ізраїлі. Лист артистів опублікувало видання The Guardian.

У листі йдеться про те, що 14 травня, через кілька днів після перемоги Ізраїлю на "Євробаченні", армія країни вбила 62 беззбройних палестинських протестуючих у секторі Газа, включаючи шістьох дітей.

""Євробачення 2019" слід бойкотувати, якщо його прийме Ізраїль, поки він продовжує свою страшну політику щодо порушення прав людини в Палестині, яка триває десятиліттями. Ми розуміємо, що Європейська мовна спілка вимагає, щоб Ізраїль обрав "не спірне" місце проведення конкурсу. Ми наполягаємо на тому, що вона повинна забрати у Ізраїлю право проведення конкурсу та перенести його в іншу країну, в якій дотримуються права людини", - йдеться в листі.

Лист підписали, зокрема, один із засновників Pink Floyd Роджер Уотерс, британський композитор Брайан Іно, датський режисер Нільс Вест і переможець "Євробачення" 1994 року Чарльз Макгеттіган.

Цьогоріч переможцем пісенного конкурсу стала представниця Ізраїлю Нетта Барзілай з піснею TOY. Конкурсантка набрала 529 балів за композицію, яка прозвучала в дусі міжнародного руху #MeToo.

Європейська мовна спілка, яка є організатором Міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення", виступили проти проведення конкурс у Єрусалимі. Організатори побоюються, що проведення конкурсу на спірній території придбає політичне забарвлення.

18 травня Рада з прав людини ООН проголосувала за проведення розслідування інциденту в секторі Газа і звинуватила Ізраїль у надмірному застосуванні сили. Рішення підтримали 29 із 47 країн-учасників засідання.

Масові протести палестинців спровокував перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалиму. Відкриття посольства відбулося 14 травня і було приурочено до 70-ї річниці утворення Держави Ізраїль.

Цей день у Палестині вже назвали найкривавішим з 2014 року. Однак реакція світової спільноти не однозначна. Такі країни, як Франція і Велика Британія обрали стриману позицію, тоді як Туреччина назвала інцидент "масовим вбивством".

У свою чергу, Білий дім прийняв офіційну позицію Ізраїлю, який назвав дії своїх військових, як вимушену оборону кордону, а відповідальність за насильство поклав на ХАМАС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі