Яворівському допомогли балотуватися юристи - Культура - dt.ua

Яворівському допомогли балотуватися юристи

21 жовтня, 2011, 13:21 Роздрукувати Випуск №38, 21 жовтня-28 жовтня

Непідбиті підсумки нещодавнього з’їзду Спілки письменників України — такий «підсумок» поважного зібрання.

© Павло Довгань. INTV

Непідбиті підсумки нещодавнього з’їзду Спілки письменників України — такий «підсумок» поважного зібрання. Вже через місяць буде скликано додатковий «дубль» з’їзду. На якому делегати, можливо, і оберуть собі нового чи старого голову.

З приводу того, чому цього не сталося на днях у санаторному комплексі «Пуща-Озерна» (у селі Пуща-Водиця), де проходив з’їзд, існують різні думки.

По-перше, делегати, яких зібрали оддалік залізничного вокзалу столиці, нібито просто не встигали на потяги, передчасно полишили збори, отже жоден із кандидатів не набрав достатньої кількості голосів. (А, за правилами, має бути 50% таких голосів плюс ще один голос, аби обійняти жадану посаду.)

По-друге — це маневр спілчанського керівництва, аби «опрацювати» певну кількість письменників для подальших результатів.

На з’їзді були присутні 360 делегатів. Вони і презентували строкату літературну мапу України. Цього разу на з’їзді панувала «демократія». Було представлено відразу декілька потенційних кандидатів на вигідну посаду. Зокрема — Володимир Шовкошитний, Василь Шкляр, Леонід Талалай, Любов Голота, Петро Шевченко. А також — Володимир Яворівський і Віктор Баранов.

Між цими двома і розгорілася боротьба.

Більшість претендентів зняли свої кандидатури з голосування на користь саме Баранова. А от Василь Шкляр узяв самовідвід на користь Яворівського.

Стосовно «затяжного» терміну головування Яворівського і можливості його переобрання на новий термін своє «резюме» під час з’їзду запропонували запрошені юристи. На їхній правовий погляд, Володимир Олександрович має всі підстави балотуватися, враховуючи попередні календарні особливості його керівної роботи у статусі спілчанського керманича.

З’їзд із такими юридичними висновками погодився — і Яворівському знову увімкнули зелене світло!

Як повідомили DT.UA деякі делегати, був переконаний у своїй можливій перемозі і Леонід Талалай. Він нібито зауважив: «Нехай Яворівський і Баранов поступляться місцем на мою користь!»

Але ні Баранов, ні Яворівський — не поступилися! Перший отримав 156 голосів. Другий — 149. А Талалай — усього лише 14. При цьому прохідний бал — 159.

Отже, така «арифметика» і спонукала спілчан перенести на місяць голосування.

Стосовно конкурента Яворівського… Письменнику Віктору Федоровичу Баранову — 61 рік. Народився на Полтавщині. Секретар Національної спілки письменників України (1983), голова Київської міської організації НСПУ, головний редактор літературного часопису «Київ». 1974 року закінчив філологічний факультет Київського університету ім. Т. Шевченка. Лауреат мистецької премії «Київ», Міжнародних літературних премій «Тріумф» та «Сад божественних пісень» ім. Г.Сковороди (2007). Автор книжок поезії, прози, перекладів, літературно-критичних, публіцистичних та мистецтвознавчих публікацій.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво