Янукович відмовив Джарти в палаці - Культура - dt.ua

Янукович відмовив Джарти в палаці

4 лютого, 2011, 09:52 Роздрукувати

Президент України Віктор Янукович, за допомогою Державного управління справами, відповів відмовою уряду Криму на чолі з Василем Джарти та Асоціації музеїв та заповідників на прохання відкрити Юсупівський палац для вільного відвідування, створивши там музей.

Лист кримського Радміна з проханням розглянути можливість передачі Юсупівського палацово-паркового комплексу у власність АРК з метою його музеєфікації було направлено Адміністрацію президента в серпні 2010 року. За даними джерела DT.UA, у вересні до Сімферополя пішла відповідь - не від президентської адміністрації, а від в.о. керівника ДУС Олексія Панька.

Олексій Панько, аргументуючи відмову відомства створити в Юсуповському палаці музей, повідомив у листі, що комплекс, як і інші держдачі і резиденції, використовується «для створення належних умов роботи та відпочинку вищих посадових осіб держави України, глав іноземних держав та іноземних делегацій, а також організації відпочинку працівників Адміністрації президента України, апарату ВР України, Кабінету міністрів України, інших державних органів і окремих посадових осіб».
 
При цьому ні президента, ні прем'єра, ні спікера ВР Україна в Юсупівському палаці ніколи не бачили.
 
Але в листі з ДУС є натяк і на компромісний варіант. Визнаючи, що «в резиденції проводяться офіційні та протокольні заходи в сукупності тільки три-чотири місяці протягом року, Головним управлінням санаторно-курортних установ в АРК ДУС вивчається можливість  використання комплексу в інший час для проведення екскурсій організованими групами, що буде сприяти відтворенню та підтриманню об'єкта в належному стані».
 
У листопаді  2010-го перший віце-прем'єр автономії Павло Бурлаков написав у головком санаторно-курортних установ ДУС, що знаходиться в Ялті: «Рада міністрів АРК просить «розглянути питання про можливість використання комплексу для проведення екскурсій організованими групами. З метою вироблення узгодженого рішення вважаємо за доцільне створити робочу групу із залученням спеціалістів Міністерства культури і мистецтв АРК та представників Асоціації музеїв і заповідників Криму».
 
//www.dt.ua/newspaper/articles/74824#articleУ відповіді керівника головкому Ігоря Алфер’єва — вже остаточна відмова на всілякі претензії. Виявляється, по-перше, „планові“ екскурсії“ на території палацу 2010 року і так проводилися, і главк готовий такі послуги надавати туроператорам, а по-друге, він не наділений повноваженнями створювати робочі групи з участю спеціалістів Міністерства культури та Асоціації музеїв і заповідників Криму.
 
Докладніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україні» у статті Валентини Самар «Безпалацівщина».
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >