"Я+GOD=A". У Києві зібрали творчий спадок авангардиста Мирослава Ягоди: фоторепортаж

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
Львівський художник проявив себе в живописі, графіці, поезії, драматургії і видеоискусстве.

У Національному художньому музеї Києва відкрилася масштабна експозиція робіт львівського художника-авангардиста Мирослава Ягоди (1957-2018). Проект "Я+GOD=A" присвячений творчій спадщині андеграундного художника, який проявив себе в живописі, графіці, поезії, драматургії і видеомистецстві.

Експозиція, розміщена у трьох залах музею, знайомить глядача з живописними та графічними роботами Мирослава Ягоди кінця 1980-х – 1990-х років. Саме в цей період активних соціальних і культурних трансформацій, зламу політичних систем, відсутності стійких етичних норм і правил, майстер досяг вершин художньої творчості й отримав визнання в мистецьких колах не лише України, але й Польщі, Австрії, Німеччини.

Для творчості митця характерні трансгресивність, болісний пошук нових орієнтирів і постійні спроби знайти своє місце в світі. Ягода ламає стереотипи, поєднуючи високе і низьке, досвідченість і безпосередність, переміщаючись від біблійної притчі до злободенної тематики. Художник балансує на межі гротеску, але не сповзає в іронічне постмодерністське жонглювання смислами і цитатами. Критики називають Ягоду продовжувачем традицій Франсіско Гойї, Едварда Мунка і Георга Базеліца.

Назва виставки "Я+GOD=A" – це формула поетичного маніфесту Мирослава Ягоди. Художник препарує і збирає заново своє прізвище, розгортаючи абетку в зворотному порядку від останньої до першої літери, від ізольованого індивідуального "Я" до початку відліку – Альфи, через наріжний камінь – присутність Бога.

У 2019 році посмертна виставка Мирослава Ягоди проходила в трьох головних локаціях його рідного міста – Львівській галереї мистецтв, Палаці Потоцьких і Музеї Пінзеля. Виставка в Національному художньому музеї Києва - перша виставка художника національного масштабу. Недооцінений за життя творець заслуговує зайняти власне гідне місце в українській і світовій культурі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі