ВСЕСВІТ МИКОЛИ СЯДРИСТОГО - Культура - dt.ua

ВСЕСВІТ МИКОЛИ СЯДРИСТОГО

6 вересня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 6 вересня-13 вересня

У світі відомі лише два чоловіки, котрі зуміли підкувати блоху. Один із них — Лівша, якого створив російський письменник Лєсков, другий же — «придумав» себе сам...

У світі відомі лише два чоловіки, котрі зуміли підкувати блоху. Один із них — Лівша, якого створив російський письменник Лєсков, другий же — «придумав» себе сам. Микола Сядристий, як з’ясувалося, «рожден, чтоб сказку сделать былью». У його музеї мікромініатюр є найсправжнісінька блоха, на волосатій лапці якої красується витончена золота підківка...

Та це був лише початок. Своєю подальшою творчістю майстер продемонстрував, що підкувати комаху — не найскладніше. Адже були потім і розкішна троянда величиною 0,05 міліметра, вміщена у відполіровану до прозорості всередині та зовні людську волосину. І шахівниця, на якій мініатюрними золотими фігурами показана знаменита партія Альохін — Капабланка. Є в музеї і модель фрегата «Червоні вітрила» завдовжки 3,5 мм, оснастка якого в 400 разів тонша від людської волосини. Мікроскопічний кораблик складається з 337 деталей. У цій роботі виконано об’ємний монтаж, рівень якого недосяжний для найбільш висококласного сучасного обладнання.

Усього ж за сорок років творчості Микола Сядристий створив понад сотню робіт, своєю творчістю утвердивши новий вид мистецтва — «мікромініатюру». Доти такого поняття не існувало.

Усі роботи він виконує вручну, кожну — за новою, неповторною технологією. І це не просто демонстрація технічної досконалості, це відображення внутрішнього світу митця, його певна самобутня філософія. Вона настільки нестандартна і водночас доступна, що відвідувачі в найрізноманітніших країнах можуть годинами простоювати перед роботами, що особливо запали в душу. А один бізнесмен настільки перейнявся цим «мініатюрним феноменом», що відкрив у Князівстві Андорра триповерховий музей мініатюр Миколи Сядристого. Музей зажив такої популярності, що українського митця там завжди приймають на найвищому державному рівні.

Музею мікромініатюр, який міститься на території Києво-Печерської лаври, 2 вересня виповнилося 25 років. А самому Миколі Сергійовичу днем раніше стукнуло 65. Та з того, як він виглядає і живе, переконуєшся, що паспортний вік — поняття дуже відносне. Головне — не втратити свіжості сприйняття життя і приймати його у всій багатогранності. Художник, який зі своїми виставками вже об’їздив практично весь світ, перепробував силу-силенну різних захоплень. Він, наприклад, майстер спорту з підводного плавання і дока в питаннях марксизму-ленінізму. Досконало вивчив усі праці вождів світового пролетаріату, після чого став, за його словами, «ідеологічно підкутим антикомуністом». Микола Сядристий — автор популярних книг «Чи важко підкувати блоху?» і «Таємниці мікротехніки». Крім того, він пише оригінальні, здебільшого іронічно-філософські вірші й прозу, що складуть основу його наступної книжки.

Привітати Миколу Сергійовича зібралися різні люди. Колишній мер столиці Валентин Згурський, заступник голови Радміну Качаловський, за сприяння яких лаврський музей мініатюр запрацював; відомий правозахисник Левко Лук’яненко, власник знаменитого видавництва дитячої літератури «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іван Малкович, художник Анатолій Гайдамака, відомий колекціонер-меценат Сергій Платонов та багато інших.

Офіційних осіб на ювілеї митця було не так багато. Тут зібралися ті, хто насправді складає реальний духовний стрижень української нації, незалежно від політичної орієнтації.

P.S. Нещодавно вийшла книга «Золота еліта України», у якій зібрано розповіді про людей, котрі найбільше зробили для країни. Майстра світового масштабу Миколи Сергійовича Сядристого серед них немає...

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво