Відзнаки дванадцятого Форуму видавців у Львові

Поділитися
ГРАН-ПРІ присуджено книзі «Україна на стародавніх картах» (ДНВП «Картографія», м. Київ) — за високопрофесійний підхід і якісне мистецьке відтворення унікального науково-історичного матеріалу...

ГРАН-ПРІ присуджено книзі «Україна на стародавніх картах» (ДНВП «Картографія», м. Київ) — за високопрофесійний підхід і якісне мистецьке відтворення унікального науково-історичного матеріалу.

12 найкращих книг Форуму-2005

1. Володимир Овчінніков. «Історія книги» (видавництво «Світ», м. Львів)
— за ґрунтовне висвітлення історичного досвіду європейського книговидання та високоякісне оформлення книги.

2. Олена Никорак. «Українська народна тканина» (Інститут народознавства НАН України, м. Львів) — за унікальне дослідження джерел, шляхів історичного розвитку та своєрідності ткацтва в Україні.

3. Василь Сімович. Праці: В 2 т. (видавництво «Книги — ХХІ», м. Чернівці) — за повернення українській гуманітарній спільноті наукової спадщини видатного українського філолога та культуролога.

4. Павло Воловик. «Фізика для університетів» (видавництво «Перун», Київ–Ірпінь) — за вдале архітектонічне вирішення і стислий системний виклад основних засад сучасних фізичних знань.

5. Олег Купчинський. «Акти та документи Галицько-Волинського князівства» (Наукове товариство імені Шевченка, м. Львів) — за багаторічний науковий подвиг автора, зреалізований у досконалому видавничому втіленні.

6. Франсуа Рабле. «Ґарґантюа та Пантаґрюель» у перекладі Анатоля Перепаді (видавництво «Кальварія», м. Львів) — за еталонне з погляду видавничої культури видання найкращого в Східній Європі перекладу класичного архітвору французького Ренесансу.

7. «Незнайома»: Антологія української «жіночої» прози та есеїстики ІІ пол. ХХ — поч. ХХІ ст. (Авторський проект Василя Ґабора (літературна агенція «Піраміда», Львів) — за унікальний авторський проект, що представляє найвищі досягнення сучасної української жіночої прози.

8. Микола Вінграновський. Вибрані твори: У 3 т. (видавництво «Богдан», м. Тернопіль) — за вишукане і досконале видання творчої спадщини одного з найоригінальніших українських поетів-шістдесятників.

9. «Олександр Архипенко: візія і тяглість» (видавництво «Родовід», м. Київ, у співпраці з Українським музеєм у Нью-Йорку) — за найповніше представлення спадщини найвидатнішого українського скульптора-авангардиста.

10. Іван Малкович. «Ліза та її сни» (видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га», м. Київ) — за оригінальність задуму і вишуканість у представленні світової мистецької спадщини для найменших.

11. «Мазепіана» (Проект Сергія Якутовича (видавництво «Дуліби», м. Київ) — за унікальний мистецький проект, що втілює в графіці головні сюжети світової «мазепіани».

12. «Україна — козацька держава» (Проект Володимира Недяка (видавництво «Емма», м. Київ) — за енциклопедичне висвітлення образу Козацької України в розкішному поліграфічному виконанні.

Сім спеціальних відзнак журі Форуму 2005

1. Василь Балух, Віктор Коцур. «Історія Стародавнього Риму» (видавництво «Книги — ХХІ», м. Чернівці) — за доступне й вичерпне наукове висвітлення ролі Стародавнього Риму у всесвітньо-історичному розвитку.

2. Валерій Корнійчук. «Ліричний універсум Івана Франка» (Львівський національний університет імені Івана Франка) — за оригінальну інтерпретацію еволюції естетичної свідомості Івана Франка.

3. Григорій Бардиш. «Проектний аналіз» (Львівський банківський інститут НБУ, м. Львів) — за актуальність і вагомість змісту та оригінальність викладу.

4. «Історія міста Харкова ХХ ст.» (видавництво «Фоліо», м. Харків) — за гідне продовження традицій Дмитра Багалія у справі вивчення історії Харкова та вдале видавниче втілення.

5. Андрій Содомора. «Наодинці зі Львовом» (видавництво «Літопис», м. Львів) — за неповторний образ старого Львова, витворений гармонійним поєднанням поезій видатного майстра поетичного перекладу та високомистецьких світлин.

6. Віктор Неборак. «Літаюча голова» та інші вірші» в перекладах Михайла Найдана (видавництво «Срібне слово», м. Львів) — за вдалу спробу представити знамениту книгу поета-«бубабіста» англійською мовою та адекватне художнє оформлення.

7. «Гетьмани України на поштових марках» (Художник Сергій Якутович (видавництво «Марка України», м. Київ) — за високомистецьке втілення української історичної спадщини засобами філателії.

П’ять відзнак за вагомий внесок
у становлення та розвиток українського книговидання

1. Міжнародна агенція BeeZone (м. Київ) за книгу Григорія Темка «Третій Рим: імперія проти України» — за обґрунтоване наукове тлумачення історичних взаємин України з Російською імперією.

2. Видавництво «Факт» (м. Київ) за «Антологію японської класичної поезії» в перекладах Івана Бондаренка — за високомистецьке видання японської поетичної класики в перекладах та оригіналі.

3. Видавництво «Ранок» (м. Харків) за серію оригінальних видань літератури для дітей — найбільшому видавництву української дитячої книги — за долучення маленьких українців до світової літератури.

4. Львівський банківський інститут НБУ за серію підручників та посібників для вищої школи — за багаторічну плідну видавничу діяльність у царині навчально-методичної літератури економічного спрямування.

5. Українське біблійне товариство та Благодійний фонд «Книга» за фахове наукове видання «Острозької Біблії» — за сумлінне наукове опрацювання та перевидання визначної пам’ятки української сакральної літератури.

Чотири персональні відзнаки
президента форуму Олександри Коваль:

1. Видавничий дім «Києво-Могилянська академія» за книгу «Українська мова у ХХ ст.: історія лінгвоциду» (За редакцією Лариси Масенко).

2. Видавництво «Дуліби» (м. Київ) за книгу «Битий шлях, або Україна, якою ми її любимо».

3. Видавництво «Лілея-НВ» (м. Івано-Франківськ) за серію видань сучасної української прози.

4. Видавництво «Критика» (м. Київ) за книгу Тамари Гундорової «Післячорнобильська бібліотека. Український літературний постмодерн».

Спеціальна відзнака дитячого журі

Гаврило Троєпольський. «Білий Бім Чорне Вухо» (видавництво «Школа», м. Київ).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі