Від "Нафти" до "Одного разу в... Голлівуді": The Guardian склав список 100 найкращих фільмів 21-го століття

Поділитися
Від "Нафти" до "Одного разу в... Голлівуді": The Guardian склав список 100 найкращих фільмів 21-го століття Зліва направо: Місячне світло, Служниця, Нафта, Побудь в моїй шкурі © The Guardian
У рейтинг потрапили як широко відомі картини, так і незнайомі українському глядачеві.

Британське видання The Guardian опублікувало список 100 найкращих фільмів 21-століття (до цього був представлений список найкращих фільмів усіх часів). Авторами рейтингу виступили Пітер Бредшоу, Кет Кларк, Ендрю Пулверс і Кетрін Шоард, які написали рецензії на 100 кіноробіт, випущених з 2000 по 2019 рік. Повний список кінофільмів можна подивитися на сайті видання.

У ньому, крім широко відомих картин, таких як "Темний лицар" Крістофера Нолана, "Реквієм за мрією" Даррена Аронофскі, "Гладіатор" Рідлі Скотта, "Повелитель бурі" Кетрін Бігелоу, "Третій зайвий" Сета Макфарлейна і "Одного разу в... Голлівуді" Квентіна Тарантіно, є й роботи, які не виходили в українському прокаті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Топ-10 кращих фільм 21-го століття за версією The Guardian виглядає так:

1. "Нафта" (2007), Пол Томас Андерсон

Екранізація роману "Нафта" класика американської літератури Ептона Сінклера. Дія книги відбувається в кінці 1920-х в Каліфорнії і описує зліт нафтовидобувної компанії, що належить амбітному і бездушному магнатові Плейнвью.

2. "12 років рабства" (2013), Стів МакКуїн

Історична драма британського режисера Стіва Маккуїна є екранізацією автобіографії Соломона Нортапа (Чиветел Еджіофор), вільної людини, викраденої і проданої в рабство в Луїзіані XIX століття. Чоловіка купує власник плантації Вільям Форд (Бенедикт Камбербетч), який швидко знаходить спільну мову з інтелігентним Нортапом і навіть дарує йому скрипку. Але через конфлікту з місцевим теслею Джоном Тибитсом (Пол Дано) героя перепродують жорстокому і релігійною Едвіну Эппсу (Майкл Фассбендер), який вірить, що Біблія дала йому право знущатися над рабами. В цих нелюдських умовах Соломону належить не просто вижити, а й зберегти залишки людської гідності.


3. "Юність" (2014), Річард Лінклейтер

Пронизлива історія дорослішання, яка знімалася протягом 12 років. За неї Лінклейтер був відзначений нагородою за кращу режисуру на 64-му Берлінському кінофестивалі. Інший фільм режисера "Перед заходом сонця" в списку The Guardian розташований на 50-му місці.

4. "Опинись у моїй шкірі" (2013), Джонатан Глейзер

Фантастичний трилер британського режисера Джонатана Глэйзера, що є вільною адаптацією однойменного роману Мішеля Фейбер. Згідно з сюжетом роману, інопланетянка у вигляді земної дівчини полює на земних чоловіків: одурманює і переправляє їх своїм одноплемінникам, які готують із землян їжу; проте потім вона починає все більше цікавитися Землею та її мешканцями і симпатизувати їм.

The Guardian оцінює картину як uncategorisable masterwork - шедевр, не піддається визначенню. Головну роль в картині виконала Скарлетт Йохансон.

;

5. "Любовний настрій" (2000), Вонг Кар-Вай

Дія драми гонконзького режисера Вонга Карвая розгортається в 1962 році. Чоу (Тоні Люн) та Чжен (Меггі Чун) живуть по сусідству в тісному кварталі. У його дружини роман з її чоловіком. Ошукана пара стає друзями, але клянеться вести себе гідно. Однак їх близькість з кожним днем стає все більш очевидною, а неможливе кохання робить фільм ще більш романтичним.

;

6. "Приховане" (2005), Міхаель Ханеке

Сюжет: Літературний критик Джордж отримує поштою коробку. Він розкриває її і виявляє відеоплівки, де записані фрагменти життя його самого і його сім'ї.

За цю екзистенційну кинопритчу німецький режисер Міхаель Ханеке отримав приз Каннського фестивалю як найкращий режисер. Інший його фільм "Біла стрічка" чотири роки виграв Золоту пальмову гілку, але в рейтингу The Guardian зайняв 21-е місце.

7. "Нью-Йорк, Нью-Йорк" (2008), Чарлі Кауфман

Директор театру в творчій кризі намагається розібратися зі своїм життям і оточуючими його жінками. Нарешті, вважаючи, що не варто витрачати своє життя даремно, він вирішує поставити "важливу і щиру п'єсу", для цієї мети споруджуючи справжню живу модель Нью-Йорка в закинутому складі. Він переживає муки кохання і страждає від незрозумілих хвороб.

8. "Місячне світло" (2016), Баррі Дженкінс

Переможець "Оскара", знятий за мотивами п'єси Тарелла МакКрейни "У місячному світлі чорні хлопці здаються синіми" про дорослішання темношкірого гомосексуального хлопчика з Майямі. Успіх цієї стрічки The Guardian описує як "екстраординарний у всіх відносинах".

9. "Зама" (2017), Лукресія Мартель

Історична драма, дія якої відбувається в Парагваї в XVIII столітті. Єдиний фільм в топ-10, який зрежисувала жінка. Аргентинку Лукресію Мартель називають "Терренсом Маліком латиноамериканського кіно" (картина Маліка "Древо життя" в рейтингу теж є, на 28-му рядку). Сценарій заснований на однойменному романі 1956 року Антоніо Ді Бенедетто.

Сюжет: У віддаленій південно-американської колонії Іспанської імперії 18-го століття коррехидор Дієго де Зама знаходиться в очікуванні кращого призначення.

10. "Загін" Америка ": Всесвітня поліція"(2004), Трей Паркер

Повнометражний ляльковий комедійний бойовик від творця "Південного Парку", з відповідним гумором і сатирою. The Guardian називає його "люто смішним" і "найзухвалішою бійнею священних корів".

Раніше новий фільм "Джокер", головну роль в якому зіграв Хоакін Фенікс, став найбільш високо оціненим фільмом за коміксами за місяць до релізу. Прем'єра стрічки відбулася на Венеціанському кінофестивалі, де він отримав 8-ми хвилинні овації. На сайті IMDb його рейтинг на даний момент становить 9,7 з 10 можливих.

Також визначений найпровальніший фільм в історії Голлівуду. Студія Disney втратила на ньому близько 200 мільйонів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі