Вічний двигун як арт-перспектив - Культура - dt.ua

Вічний двигун як арт-перспектив

24 травня, 2013, 20:00 Роздрукувати Випуск №18, 24 травня-31 травня

Коли в процесі роботи Оксана розігріла двигун до 400 градусів, а згори на нього налили розплавлене скло, то двигун став текти, як вода, змішувалися потоки алюмінію і скла... Ефект приголомшливий. 

55-та Венеціанська бієнале триватиме з 1 червня по 24 листопада. Одна з сенсацій — уперше в бієнале візьме участь Вати­кан із колекцією своїх неоціненних картин. Цілком можливо, що й українська присутність у Вене­ції теж виявиться сенсаційною. Наша країна презентує сучасний арт відразу в трьох іпостасях. По-перше, в офіційному українському павільйоні буде представлено "Пам'ятник пам'ят­нику", що об'єднав зусилля і креатив молодих вітчизняних художників. Другий учасник — проект паралельної програми The Future Generation Art Prize@Venice 2013, що його представляють Приват­ний фонд Віктора Пінчука та PinchukArtCentre. Учасниками цього проекту також стане молоде творче покоління — 21 художник віком до 35 років із 16 країн світу. І третій напрям — міжнародний проект Glasstress. На цій груповій виставці Україну представить Оксана Мась зі своєю "Квантовою молитвою" (за підтримки Mironova International Art Group та міжнародного культурного фонду UART). Цікаво, що вперше за весь час існування Glasstress у ньому бере участь віт­чизняний художник. 

Як відомо, Оксана Мась яскраво відзначилася й на 54-й бієнале з проектом POST-VS-PROTO-RENAISSANCE, коли зібрала фрагмент Гентського вів­таря з модулів-яєць із зображенням гріхів людських. 

І цього разу активна художниця вирішила не залишатися осторонь актуальних трендів та тенденцій, представивши у Вене­ції доволі сенсаційну "Квантову молитву". Заради Glasstress — увага! — Оксана залила розплавленим склом розігрітий до 400 градусів автомобільний двигун. Результат її роботи так вразив організаторів, що вони запропонували художниці окремий зал для її проекту. На думку Оксани, двигун — це "частина матеріального світу, він зроб­лений людськими руками, і це втілення світового прогресу". 

"Квантова молитва" — це ніби майбутнє людської свідомості, для неї немає жодних кордонів, вона існує на рівні квантів і проникає скрізь", — вважає художниця. Коли в процесі роботи Оксана розігріла двигун до 400 градусів, а згори на нього налили розплавлене скло, то двигун став текти, як вода, змішувалися потоки алюмінію і скла... Ефект приголомшливий. 

— У цей проект ми вклали колосальні зусилля, за оцінками експертів, його вартість сягає 500 тис євро (чотири двигуни, залитих муранським склом, і вісім фотографій), — розповідає DT.UA Тетяна Миронова, арт-експерт, директор галереї "Лавра" і за­снов­ник Mironova Gallery й Miro­nova International Art Group. — Мета нашої участі в Glasstress — не тільки продемонструвати творчість одного художника, а й дати можливість іншим молодим українським талантам потрапити в цей міжнародний проект. У Mironova International Art Group є певні домовленості з програмним комітетом Glasstress, отож, можливо, наступного року ми доб'ємося участі не одного, а кількох художників від України. Та­кож обговорили можливість стажування на острові Мурано і роботи зі склом. Ми готовимо низку заходів в Україні, що допоможе знайти найоригінальніших авторів для участі в цьому проекті.

Mironova Gallery приєднується до Mironova International Art Group, яка починає функціо­нувати за типом незалежної виставкової інституції. 

Не беручи до уваги персональних виставок наших авторів, ми стали погоджуватися на групові проекти, від яких раніше змушені були відмовлятися як комерційна галерея. Ми маємо намір не тільки працювати з нашими постійними авторами, а й залучати незалежних художників.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво